Bieg przedszkolaka

67

Na początku września organizowane są zawody dla biegaczy w każdym wieku. Imprezę otwierają najmłodsi – przedszkolacy, dzień po nich na tej samej trasie startują dziewczynki i chłopcy w wieku 7-10 lat. A na zakończenie imprezy sportowej dla osób, które lubią biegać przygotowane są jesienne biegi przełajowe Uczniowie klas IV-VI, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), która zostaną rozegrane w najbliższy piątek.

Jak już wspomnieliśmy biegi dla najmłodszych odbyły się po raz dziewiąty, a wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie gminy Trzebnica. W tym roku zmieniło się miejsce startów i po kilku latach przerwy z powrotem start i metę wytyczono na stadionie miejskim Fair Play Arena.

Kiedy dzieci przyszły wraz ze swoimi opiekunami zostały wydzielone dla nich specjalne sektory, w których czekali na swój start. Obowiązkowo każdy z nich miał ubrany strój sportowy i wygodne buty. Chwile przed startem każda z grup przechodziła krótką rozgrzewkę. Przyglądając się dzieciom, które czekały na swój start, z pewnością nie można powiedzieć, by ogarniała je nuda. Czas do startu umilali sobie bawiąc się lub biegając wewnątrz wydzielonego sektoru.

Na samym starcie należało ustawić się we właściwym miejscu – wiadomo, że zwykle najlepsze wyniki osiągał ten zawodnik, który ustawił się w pierwszym rzędzie. Jednak nie raz zdarzało się, że przedszkolaków z danego rocznika było tak wielu, że trzeba było wydzielić kilka grup – wszystko po to, by uniknąć upadków podczas trasy.

Minuty przed startem przedszkolacy przeznaczali na ostatnie poprawki, potem na sygnał sędziego wyruszali, by pokonać krótki odcinek wyznaczonej trasy. Każda z grup była gorąco oklaskiwana przez wychowanków, koleżanki i kolegów oraz przybyłych rodziców i dziadków.

:- Cieszę się, że dzieci już od małego uczą się sportowej rywalizacji oraz, że wykorzystywane są przy okazji zmodernizowane obiekty sportowe – powiedział na zakończenie imprezy jeden z rodziców.

Każdy przedszkolak w nagrodę za udział w biegu otrzymywał medal, soczek i batonika.

Zawody przebiegały według znanego już scenariusza: biegi zaczynali najmłodsi – chłopcy i dziewczęta w wieku 4 lat, po nich na starcie stawali 5 i 6-latkowie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here