Dzieciaki na start!

71

Zasady biegów nie zmieniły się w porównaniu z biegiem przedszkolaków, którzy dzień wcześniej zainaugurowali tą sportową imprezę. Biegi odbywały się na płycie głównej stadionu, jako pierwsze w trasę pobiegły 7-letnie dziewczynki, po nich ich koledzy z klasy. Ostatni na wystrzał sędziego wyruszyli 10- letni chłopcy. Dla wszystkich uczestników zawodów wydzielono sektory, w których przygotowywali się do biegu. Tam spędzony czas wypełniony został rozgrzewką i wspólnymi zabawami. Oczywiście podczas startu zawodnicy byli gorąco dopingowani przez najbliższych, wychowawców oraz koleżanki czy kolegów. Końcowy wynik miał znaczenie, bowiem trójka najlepszych była potem dekorowana medalami i dyplomami na podium. Już po zakończonym biegu pozostali uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale.

Zapytaliśmy 7-letnią dziewczynkę o wrażenia po biegu: – Dobrze mi się biegło, wcześniej brałam udział w biegu przedszkolaka tylko że na orliku. Tutaj lepiej się biegało, bo jest fajniej. Zanim pobiegaliśmy poszliśmy do takich bramek ustawionych na nawierzchni jak w koszykówce i tam musieliśmy coś zjeść i się napić. Na starcie stałam w trzecim rzędzie obok koleżanki Martyny. Jak pan krzyknął „gotowi do startu” i wystrzelił to zaczynaliśmy biec. Nie trzymałyśmy się za rękę, bo wtedy można upaść i może się coś stać. Każdy dostawał medal, soczek i batonika. To będzie mój pierwszy medal, którego nie zgubiłam. Trzymam go w specjalnym pudełeczku. Chciałąbym w przyszłym roku pobiec w innej trasie żeby było fajniej – powiedziała nam Magda.

Ja ćwiczyłem przed biegami razem z kolegą Pawłem, u niego w domu na podwórku biegaliśmy sobie. Najbardziej chciałem zająć 2. miejsce, bo mam dużo medali złotych i brązowych (mam je za udział w piłce nożnej i siostra dała mi jeden). Na stadionie biegało się o wiele lepiej niż na orliku – bo tam było dużo ostrych skrętów, a tutaj trasa jest w kształcie litery „M”. Już w trakcie biegu jakiś chłopak, którego nie znam popchnął mnie straciłem dobre 4-5 sekund. Biegliśmy cała bandą, na końcu część chłopaków została w tyle. Byłem 6. na mecie razem z moim kolegą Hertim i był remis. Kibicowały nam dziewczyny z klasy. Chciałbym by w przyszłym roku trasa biegu była taka sama – powiedział Mateusz, uczeń III klasy.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Klasy III :

Ola Nawrot

Justyna Wysota

Daria Nowak

Martyna Kubacka

Weronika Czajkowska

Kamila Sobkowiak

 

Jonatan Nowak

Igor Kakomiec

Szymon Binko

 

Maciej Śmiechowicz

Tomasz Woźniak

Michał Wróblewski

 

 

Klasy II:

William Kulbina

Kuba Pieleszka

Andrzej Skurka

 

Gracjan Eufrat

Paweł Solecki

Adrian Smaczyński

 

Ola Bartosik

Julia Natłok

Ala {Pietrzyk

 

Klasy I:

Martyna Gładysz

Zuzanna Sagan

Alina Antosik

 

Wiktoria Marczak

Ala Wiatr

Kaja Nowak

 

Karol Świdziński

Damian Błaszczyk

Kacper Jaworski

 

Łukasz Krawiec

Konrad Armada

Dawid Pałys

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here