Spotkania z Muzyką i Poezją już w październiku

78

Obornickie Spotkania z Muzyką i Poezją to konkurs dla młodzieży w wieku od 16 do 25 lat. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się 20 października, ale osoby chętne do wzięcia udziału powinny wypełnić kartę zgłoszeniową (dostępna na stronie internetowej OOK) do dnia 1 października. Kategorie, w jakich wykonawcy mogą prezentować swoje umiejętności to recytacja (poezja) – 2 utwory do 8 min, poezja śpiewana – 2 utwory do 8 min.(soliści i zespoły), piosenka estradowa- 2 utwory do 8 min. (wykonawca może wziąć udział tylko w jednej kategorii muzycznej.) Ocenie jury będzie podlegać jeden utwór wskazany w karcie przez uczestnika. Organizatorzy informują jednak, że uczestnicy konkursu powinni  mieć przygotowany drugi utwór, gdyż jury może poprosić o jego prezentację.Organizatorzy zastrzegają również, że zdobywcy pierwszych miejsc w poprzednich edycjach nie mogą brać udziału w kategorii, w której zwyciężyli.Komisja będzie oceniała oryginalność prezentacji, wartości artystyczne, a także dobór repertuaru.

Przedsięwzięcie rozpocznie się od przesłuchań konkursowych, a  wieczorem zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród  i koncert  laureatów. Tradycją  jest udział  znanych artystów w pracach jury oraz recital uświetniający Spotkania. Do tej pory gościliśmy m.in. Emilię Krakowską, Elżbietę Adamiak, Annę Szałapak, Jacka Wójcickiego, Grażynę Łobaszewską, Stanisławę Celińską. W tym roku nasze zaproszenie przyjęła Joanna Trzepiecińska. Na wyjątkowy klimat ma wpływ scenografia, którą przygotowują zawsze oborniccy artyści plastycy. Autorką scenografii tegorocznych Spotkań będzie Monika Materny. W skład jury wejdą: Joanna Trzepiecińska, Magdalena Czopka, a także Katarzyna Stankowska – podaje Halina Muszak, dyrektorka OOK i dodaje, że przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013, a patronat nad imprezą objął burmistrz Obornik Śląskich.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia na www.kultura-oborniki.pl

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel/fax  071/ 310-12-51 lub e-mail: ook2005@o2.pl Osobom, które przyjadą na konkurs z odległych miejscowości OOK proponuje wynajęcie noclegów w Ośrodku Sportu Rekreacji pod nr tel.71 310 11 04 e-mail: osiros@op.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here