Chcemy skończyć sezon z miejscem w połowie tabeli

157

NOWa: – Jak przebiegały przygotowania do sezonu 2012/2013?

Przemysław Bagiński, trener SPR Bór Oborniki Ślaskie: – Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 28 lipca. Początkowo koncentrowaliśmy się na przygotowaniu ogólnorozwojowym zespołu. Jak większość zespołów rozpoczynaliśmy przygotowania w okresie wakacyjnym i trudno było, aby wszyscy zawodnicy uczestniczyli w pełnym okresie przygotowawczym. Frekwencja na treningach to był  nasz największy problem przygotowań do obecnego sezonu.

NOWa: – Z kim przed sezonem rozgrywaliście sparingi?

PB: – Ze względu na braki treningowe nie rozgrywaliśmy sparingów. Wolałem czas z zespołem przepracować na treningach. Do sezonu przystępujemy z tylko z jednym rozegranym sparingiem  z Pogonią Oleśnica który wygraliśmy 39:36.

NOWa: – Czy były jakieś roszady wśród piłkarzy? Kogo zespół stracił, a kogo nowego pozyskał?

PB: – Na obecną chwilę ze składu ubyło nam dwóch podstawowych zawodników: Michał Poznar oraz Dawid Kalinowski, którzy nie mogli podjąć treningów ze względów zdrowotnych. Liczymy na ich szybki powrót do zdrowia i oczywiście na parkiet. Na obecną chwilę nie mamy żadnych nowych graczy. Jest jest szansa, że w najbliższym czasie do zespołu dołączy czterech zawodników, którzy podejmują studia we Wrocławiu.

NOWa: – Jak wygląda sytuacja finansowa klubu? Czy nowy sezon zapowiada się lepiej pod względem finansowym niż poprzedni? Czy pieniędzy wystarcza na wszystkie potrzeby piłkarzy i klubu? 

PB: – Sytuację w klubie określę jako mało komfortową. Nie mamy stabilnego budżetu. Funkcjonujemy w stosunkowo słabo rozwiniętej gospodarczo gminie. Ogólna sytuacja w naszej gospodarce, a co za tym idzie nastroje przedsiębiorców powodują, że bardzo trudno pozyskać środki. Tak naprawdę schylamy się po każdą złotówkę, jaką możemy podnieść.

NOWa: – Których spośród swoich przeciwników obawiacie się najbardziej? 

PB: – Gra w drugiej lidzie to dla nas wyzwanie. Wielu chłopców będzie po raz pierwszy grać w tak wysokiej klasie rozgrywkowej, więc każdy mecz będzie dla całego zespołu bardzo ważny. Do przeciwników nie podchodzimy z obawami, lecz z respektem, a jednocześnie wierzymy, że połączenie naszych umiejętności i wielkiego serca do gry pozwoli dostarczyć naszym kibicom wielu emocji w trakcie każdego meczu i  radości po ostatnim gwizdku sędziego.

NOWa: – Jakie postawił Pan cele przed swoimi zawodnikami w tym sezonie?

PB: – Celem na obecny sezon jest zajęcie 6 miejsca, czyli połowa tabeli. Celem minimum jest utrzymanie zespołu w drugiej lidze.

NOWa: – Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w drugiej lidze!

PB: – Dziękuję.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here