Na co sołtys przeznaczy wygraną

502

Marta Piasecka, sołtyska Szczytkowic: – Jak to powiedziała moja babcia ” dopóki nie będziesz miała pieniędzy w rękach, to nic nie planuj”. Dlatego dopiero jeżeli uda mi się wygrać ten plebiscyt, wówczas zdecyduję na co wydam te pieniądze.

Krzysztof Skotny, sołtys Marcinowa: – Jeżeli wygrałbym plebiscyt, to pieniądze z nagrody głównej przeznaczyłbym na budowę placu zabaw. Teren pod tę inwestycje jest już wyznaczony.

Andrzej Janik sołtys Biedaszkowa Wielkiego twierdzi, że pieniądze na pewno by się nie zmarnowały, ponieważ jest wiele zadań do wykonania; – Jeżeli bym wygrał, to na spotkaniu wspólnie z radą sołecką zastanowilibyśmy się nad tym, na co poszłyby te pieniądze. Być może wygraną przeznaczylibyśmy na doposażenie świetlicy lub na zagospodarowanie terenu przed wjazdem do wioski: poprawilibyśmy chodniki, zadbalibyśmy o nowe oświetlenie.

Wiesław Nita sołtys Ujeźdźca Wielkiego za wygrane 5 tys.zł doposażyłby świetlicę wiejską. Podobnie jak Dominik Budziak, sołtys wsi Brzezie: – Być może zrobiłbym również jeszcze w tym roku imprezę integracyjną, np. mikołajki czy sylwestra.

Niektórzy z naszych finalistów, jak chociażby sołtysowie Kuźniczyska czy Biedaszkowa Małego nie liczą na wygraną. Twierdzą, że mieszkają w zbyt małych społecznościach by konkurować z przeciwnikami. Zgodnie jednak twierdzą, że pieniądze z wygranej z pewnością zostałyby dobrze spożytkowane: – Jest bardzo wiele do zrobienia we wsi – twierdzi Józef Pałętka, a Władysław Gdowski wymienia, że główną nagrodę w plebiscycie przeznaczyłby na budowę wiaty w ogrodzie przyświetlicowym.

Marek Paszkot, sołtys Nowego Dworu: – Nie lubię wydawać pieniędzy, których nie mam w rękach, ale gdybym wygrał, to zagospodarowałbym teren wokół nowego placu zabaw.

Andrzej Koziara, sołtys Głuchowa Górnego zadbałby o zieleń na wsi:- Przede wszystkim zagospodarowałbym teren wokół świetlicy.

Natomiast sołtys Kanclerzowic Andrzej Kubik wygraną przeznaczyłby na zorganizowanie imprezy integracyjnej w swojej miejscowości, ponieważ tego typu inicjatyw najbardziej brakuje.

 

Przypominamy, że na zwycięzcy plebiscytu, jak i na głosujących czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nagrody, o których wspominamy z pewnością zainteresują naszych Czytelników. Wśród wszystkich osób, które oddadzą głos na swojego ulubionego sołtysa wylosujemy dwie (jedną spośród oddających głos metodą „tradycyjną”, tj. na kuponach; drugą dla tych, którzy wysyłali sms-y z numerem wybranego kandydata). Nagrodami dla głosujących będą zestawy o wartości 800 zł,  ufundowane przez jednego z naszych sponsorów – market budowlany Bricomarche z siedzibą w Trzebnicy.

Jeszcze cenniejsze nagrody przygotowaliśmy dla sołtysów – zwycięzca naszego pierwszego plebiscytu na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Trzebnickiego 2012” otrzyma laptop oraz 5 tys. zł., które zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby jego sołectwa. Wiadomo, że te pieniądze z pewnością zostaną przeznaczone na pilne wydatki, których w każdej wiosce nie brakuje. Fundatorem nagrody głównej jest Bank Spółdzielczy z siedzibą w Trzebnicy.

Przypominamy, że jeszcze tylko przez dwa tygodnie można oddawać głosy na swoich faworytów. Do 9 października czekamy na prawidłowo wypełnione kupony do głosowania (znajdujące się na 1 stronie gazety), lub też na sms-y wysyłane pod numer 7260, w treści wpisując kod przyporządkowany sołtysowi-finaliście (np. wiadomość o treści SOLTYS.000), koszt wysłanie sms-a wynosi 2,47 zł z VAT.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here