W skarpetce na głowie chciał napaść na sklep

53

Funkcjonariusze z powiatu trzebnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Prusice. Do zdarzenia doszło wieczorem, tuż po godzinie 20.00.

Do siedzącej przed sklepem ekspedientki jednego ze sklepów spożywczych na terenie powiatu trzebnickiego podszedł zamaskowany mężczyzna, chwycił sprzedawczynię za rękę i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta głośno krzycząc, wyrywała się napastnikowi, który wystraszony uciekł.

Policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęli działania zmierzające do jego zatrzymania. Już po 15 minutach od napaści, funkcjonariusze na podstawie podanego im rysopisu zatrzymali ukrywającego się w pobliskich zaroślach mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli również kurtkę, którą sprawca porzucił po zdarzeniu oraz skarpety, których użył podczas napadu, aby zamaskować twarz.

Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało u podejrzanego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy, na wniosek prokuratury, zastosował już wobec zatrzymanego 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here