Wawele lepsze od VOX-u

187

W niedzielę w Zawoni od rana atrakcji nie brakowało. Trwał  tradycyjny Wyścig Kolarski Parami (ale o tym w osobnym artykule). Uroczystość Święta Plonów rozpoczęła się o godz. 13 Mszą św. dożynkową, po której przeszedł korowód, który dotarł z kościoła na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie rozpoczęło się dożynkowe świętowanie. Najpierw  odbyła się część oficjalna. Niestety zabrakło na niej dotychczasowego wójta, Andrzeja Farańca. Gospodynią imprezy była więc przewodnicząca Rady Gminy Zawonia Dorota Worotniak, która znakomicie poradziła sobie w nowej roli.

Imprezę poprowadził Marian Kołton, natomiast starostami dożynek byli: Zofia Kucharska z Zawoni oraz Zenon Kluczek ze Stanięcic. Na początku imprezy odbył się tradycyjny obrządek dożynkowy. Tuż po nim na scenie pojawiły się AleBabki z Czeszowa. Po tym muzycznym wprowadzeniu przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na wieńce dożynkowe. Wybór najładniejszego wcale nie należał do łatwych, bo wszystkie były naprawdę piękne i starannie wykonane. Komisja w składzie: Mirosław Koch, Anna Stąporek i Danuta Stańczyk nie miała więc łatwego zadania.Ostatecznie oceniono, że najładniejszy wieniec dożynkowym zostal przygotowany przez Zawonię. Za I miejsce jego twórcy otrzymali nagrodę w wysokości 500 zł. II miejsce zajęły wieńce przygotowane przez: Głuchów Górny, Cielętniki i Czeszów (wszyscy otrzymali nagrodę w wysokości 300 zł), natomiast III miejsce: Pstrzejowice, Kałowice, Pęciszów i Złotów (nagroda w w wysokości 200 zł). O godz.  15.30 na scenie pojawił się zespół Abba Dance z Czech, który dostarczał mieszkańcom gminy muzycznych wrażeń przez ponad godzinę.

Po godz. 17, z lekkim opóźnieniem, zostały ogłoszone wyniki wyścigu kolarskiego. Na płycie boiska przed sceną zgromadziło się wielu znakomitych kolarzy, na czele z Ryszardem Szurkowskim. Był także marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec. A tę część imprezy poprowadził Tomasz Wołodźko, który także od kilku lat bierze udział w tych zawodach.

Po rozdaniu nagród i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, rozpoczęła się dalsza, muzyczna część imprezy. Najpierw odbyło się „Spotkanie z Balladą”, pod hasłem „A my na luzie”. Później przeprowadzone zostało losowanie nagród w loterii fantowej(główną nagrodą była pralka). Pod koniec zabawy, jako gwiazda wieczoru na scenie miał pojawić się zespół VOX. Niestety w sobotę rano zespół zadzwonił i poinformował, że nie przyjadą, ponieważ grają koncert biletowany w innej miejscowości. Cóż… Zamiast nieodpowiedzialnej gwiazdy, na scenie pojawił się zespół Wawele, który stanął na wysokości zadania i zapewnił dobrą rozrywkę. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, po której odbył się pokaz pirotechniczny.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here