Droga Krzyżowa w Lesie Bukowym

86

Ubiegłoroczne zaproszenie na Drogę Krzyżową w Lesie Bukowym w święto Podwyższenia Krzyża spotkało się z żywym odzewem. Przy kolejnych stacjach rozsianych na malowniczych pagórkach zatrzymywaliśmy się w skupieniu i ożywieni modlitwą, by rozważać tajemnice Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Zapadający zmrok, przechodzący w ciemność wieczoru był rozświetlany płonącymi świecami i elektrycznymi latarkami. Po zakończeniu wracaliśmy w zadumie do naszych domostw. Niektórzy uczestnicy podchodzili do mnie z pytaniem czy wprost z prośbą, by kontynuować ten pomysł.

Zachęcony tymi uwagami, chciałbym w tym roku ponownie zaprosić do udziału w Drodze Krzyżowej w Lesie Bukowym w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września.  Tym razem wypada ono w piątek, a więc dzień poświęcony w szczególny sposób tajemnicy Męki Chrystusa. Rozpoczęcie o godz. 19 przy pierwszej stacji. Proszę o zabranie ze sobą świec lub latarek elektrycznych.

Stacje Drogi Krzyżowej mają nie tylko znaczenie kulturowe i estetyczne, ale dla wierzących są przede wszystkim sposobnością do rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Moim marzeniem jest, by Droga Krzyżowa w Lesie Bukowym stała się bardziej popularna i zachęcała do modlitwy, jak dróżki kalwaryjskie w Kalwarii Zebrzydowskiej, czy innych sanktuariach. Może impulsem będzie bł. Jan Paweł II, który odprawiał Drogę Krzyżową w każdy piątek przez cały rok i codziennie w Wielkim Poście.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here