W wyścigu wystartowało 50 par

469

Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz promocja gminy Zawonia i powiatu trzebnickiego. Wyścig, który już na stałe wpisał się w kalendarz zawońskich imprez odbył się w następujących kategoriach wiekowych: kobiety kategoria open, mężczyźni: 18 – 35 lat, 36 -50 lat, powyżej 51 lat i pary klubowe stowarzyszenia. Dobór wiekowy był dobrowolny, a o przydziale do właściwej kategorii decydował wiek młodszego kolarza w parze. Pary kolarskie jechały w kierunku Ludgierzowic, dalej do Złotowa, Czeszowa przez Grochowo w kierunku Zawoni. Okrążenie wynosi 24 km i należy pokonać je dwukrotnie. Dla kolarskich par za pierwsze, drugie i trzecie miejsce organizator ufundował puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne, a dla wszystkich uczestników wyścigu przewidziane były także okolicznościowe upominki oraz posiłek po wyścigu.

O godz. 13.30 zawodnicy potwierdzili swój udział w zawodach i pobrali przynależne im numery. Pierwsi z nich wyruszyli na trasę tuż po godz. 14. Co dwie minuty ruszały kolejne pary.

Małgorzata Rajczywa z Wrocławia z grupy Polska na rowery, która jechała z Mieczysławem Chodaczkiem tuż po zawodach powiedziała:

– Jechaliśmy pierwsi, więc wydawało nam się, że jedziemy szybko. W tym roku jechało się bardzo fajnie, pogoda dopisała, jest sucho, więc nie było ślisko. W jednym momencie tylko na pierwszym zakręcie nam strażnik źle pokazał, myśleliśmy że trzeba pojechać prosto, a mieliśmy skręcić w lewo, więc kolega się zagapił, ale było naprawdę bardzo fajnie. Jestem bardzo zadowolona.

Stanisław Migawa, dyrektor zawodów powiedział, że w tegorocznych zawodach walczą ze sobą starzy mistrzowie. Porobili nawet zakłady o to, kto wygra. A zawodowców nie brakowało. W Zawoni gościli m. in.: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Stanisław Migawa, Henryk Charudzki, Jan Jankiewicz, Jan Brzeźny, Zdzisław Komisaruch, Wacław Skarul i Rafał Jurkowlaniec.

 

W kategorii 12-16 pojechała jedna para i zajęła I miejsce: Jan Adamski i Patryk Smolarek

 

kategoria mix (kobieta i mężczyzna):

I miejsce: Małgorzata Rajczywa i Mieczysław Chodaczek

II miejsce: Marta Sikorska i Jan Jankiewicz

kategoria open kobiet:

I miejsce: Małgorzata Pawlaczyk i Joanna Wołodźko

II miejsce: Małgorzata Kocik i Wiesława Prokopczyk

III miejsce: Joanna Dębska i Martyna Tyczka

 

kategoria mężczyzn powyżej 51 roku życia:

I miejsce: Wojciech Kwiecień i Zygmunt Krawczyk

II miejsce: Piotr Ratajczyk i Zbigniew Grosz

III miejsce: Zdzisław Komisaruch i Marek Lechowski

kategoria 36-50:

I miejsce: Jerzy Sikora i Jarosław Bakuła

II miejsce: Zbigniew Wojnar i Grzegorz Krężel

III miejsce: Tomasz Surmaczewski i Tomasz Tomczak

 

kategoria 18-35:

I miejsce: Damian Miela i Marcin Urbanowski

II miejsce: Piotr Rakiewicz i Artur Gacek

III miejsce: Adam Dobosz i Edward Kuczmarz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here