Dwie imprezy w dwa dni. Ruda Żmigrodzka zaprasza

595

Powiatowe Dni Kultury Regionalnej to pierwsza zapowiadana impreza, która odbędzie się już w najbliższą sobotę (15 IX) w Rudzie Żmigrodzkiej. Miejsce imprezy wybrano nieprzypadkowo: na terenie rekreacyjnym (świetlica, wiata, pobliski stawi).

Na scenie zaprezentują się artyści z wszystkich gmin powiatu trzebnickiego, dodatkowo będzie można obejrzeć wybory artystyczne rękodzielników czy spróbować smacznych potraw. Powiatowe Dni Kultury rozpoczną się o godz. 14 od rockowych brzmień – na scenie wystąpi Ewelina Lisowska, po niej usłyszymy kapelę Szymanowianie z gminy Wisznia Mała; przed publicznością zaprezentują się również trzebnickie mażoretki. Z wystąpień folkowych artystów warto odnotować koncert grup: AleBabki (godz. 16) z Czeszowa – gmina Zawonia, Strupinianie z gminy Prusice (15.30) oraz powiatowej grupy Etnovo (17.30). Uczestnicy zajęć z gry na bębnach brazylijskich fundacji Raban (godz. 16.30) oraz grupa taneczna Aplauz to reprezentanci z gminy Oborniki Śl. The Colors (godz.17) to zespół ze Żmigrodu, który również zaprezentuje swój repertuar. Zanim w Rudzie pojawi się „gwiazda wieczoru”, publiczność rozgrzeje zespół Come Back (godz.19), a po niej wystąpi Kamil Bednarek (godz.20). Po występie gwiazdy zabawa taneczna z zespołem Va Bank.

A w niedzielę (16 IX), od godz.12, także w Rudzie Żmigrodzkiej kolejne atrakcje. Tym razem po raz drugi odbędzie się II Żmigrodzki Festiwal Karpia. Głównym punktem programu będą tradycyjne odłowy, jak również pokazy rybackie. Imprezą towarzysząca będzie II Jarmark Lokalnych Producentów i Usługodawców Doliny Baryczy. Nie zabraknie również takich atrakcji jak: koncerty szantowe, otwarty konkurs na przetwory z karpia, baseny edukacyjne z rybami, nordic walking.

W imieniu organizatorów zapraszamy na weekend do Rudy Żmigrodzkiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here