Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe na orientację

41

 Zawodnicy mieli przejechania trzy etapy na terenach leśnych Wilczyna oraz Obornik Śl. w kierunku na Wielką Lipę.  Z ponad czterdziestu zawodników, którzy wystartowali, sklasyfikowanych zostało 27 oraz poza punktacją 8 osób w kategorii rekreacyjnej..

W kategorii M-12 (ur. w 2000 r. i młodsi) zwyciężył Jakub Łitwinowicz z Obornik Śl. W kategoriach dwudziesto- i dwudziestojednolatków bezkonkurencyjni byli członkowie kadry narodowej juniorów: K-20 – Magdalena Ożga, K-21 – Róża Spliszewska, M-20 – Kamil Rombczyk, M-21 – Sebastian Wojtynek; wśród oldboyów prym wiedli wrocławianie: M-40 – Andrzej Skonieczny, M-50 – Wacław Jaskóła.

Pogoda dopisała, chociaż w sobotę pomiędzy etapami troszkę pokropiło, rozpadało się dopiero w niedzielę po zakończeniu zawodów. Mimo to w kategorii rekreacyjnej wystartowali z powodzeniem miejscowi: Helena Dębska, Julianna Kamińska i Emilia Kamińska z Wilczyna oraz Lech Natal z Szewc.

 Jak nas poinformował kierownik zawodów Michał Włodrczyk z klubu Artemis, część uczestników skorzystała z kąpieli w jeziorkach w Wilczynie. Pomiędzy uczestnikami rozlosowane zostały nagrody, każdy coś wylosował (koszulki, pedały, liczniki, opony…).

Puchary i medale oraz plany tras dla każdego uczestnika  ufundował burmistrz Obornik Śl.

Trasy nie były trudne, i mimo nieco deszczowej pogody zawody należ uznać do udanych. Celem takiej imprezy jest współzawodnictwo sportowe, ale także rekreacja na rowerze i  spotkanie towarzyskie, trasa była łagodna więc i szybka  – powiedział M. Włodarczyk. – Mamy też prezent dla wszystkich amatorów turystyki rowerowej. Na stronie internetowej klubu http://artemis.wroclaw.pl/images/2012/2012MDSRJnOmapy/index.htm znajdują się intenetowe mapy tras, jakie przebyli uczestnicy zwodów. Można już je bezpłatnie ściągną i wydrukować. Na pewno pomogą podczas wycieczek w obornickich lasach.

Jak zapowiedział organizator zawodów, w przyszłym roku też zamierzają zorganizować imprezę s Obornikach Śl. To jest kwestia świetnych warunków terenowych Wzgórz Trzebnickich, ale także świetna współpraca z z gminą oraz Nadleśnictwem  Oborniki Śl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here