Dożynkowy plan powiatowy

674

Powiatowo-gminne dożynki odbędą się w tym roku w Piotrkowiczkach (gmina Wisznia Mała) w niedzielę 26 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14 Mszą św. przy Pomniku Pamięci Narodowej. Na godz. 15.30 zaplanowano oficjalne otwarcie, a zaraz po nim przeprowadzenie obrzędów dożynkowych. O godz. 15.45 wystąpią dzieci z Przedszkola „Tęczowa Kraina”, o godz. 16. zespół Strzeszowianki przeprowadzi obrzędy dożynkowe, później wystąpią kolejno: zespół Szymanowianie, żmigrodzki Dyszel, Etnovo i Mitlos. Na godz. 17.45 zaplanowano konkurencje dla sołectw i OSP. O godz. 18.45 wystąpi Klaudia Adamus, natomiast  kwadrans później zostanie przeprowadzone losowanie nagród w loterii. Na godz.19.30 zaplanowano występ Eweliny Lisowskiej, kwadrans później ma zaśpiewać Estera Wrona, natomiast o godz. 20  wystąpi gwiazdy wieczoru – Gienek Loska. Od godz. 21 do północy potrwa zabawa taneczna przy muzyce grupy Celebrate. Dodatkowymi atrakcjami będą: animacje dla dzieci, skoki spadochronowe, wystawa wieńców dożynkowych, stoiska różnych  instytucji.

Jak dowiedzieliśmy się w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu, w tym roku gminne, trzebnickie dożynki odbędą się 2 września w Księginicach, a współorganizatorami będą sołectwa z Jaszyc i Kobylic. Impreza rozpocznie się już o godz. 10 od oceny wieńców dożynkowych i stoisk. O godz. 13 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna, a na godz. 15 zaplanowano uroczyste otwarcie dożynek. Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci. Będą także występowały lokalne zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Papa D, który wystąpi o godz. 20. Po występie grupy, zaplanowano zabawę taneczną do późnych godzin nocnych.

Obornickie gminne dożynki odbędą się w tym roku 25 sierpnia w Wielkiej Lipie . Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 14 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wielkiej Lipie.Godzinę później przejdzie, na boisko sportowe, korowód dożynkowy prowadzony przez Kapelę Jana Boduszka, gdzie o godz. 15.30 zostaną wręczone gospodarzom imprezy wieńce i chleby dożynkowe . O godz. 16 wystąpi kapela Smolniczanie z Smolnika (gmina Leśna), a o godz. 17. nastąpi wspólne sadzenie lipy. W międzyczasie pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Obornickiego Ośrodka Kultury i Nadleśnictwa Oborniki Śląskie będą prowadzić konkursy dla dzieci i dorosłych. O godz. 17.30 wystąpi żmigrodzki Dyszel, natomiast o godz. 19 zespół Kostomłocianie (gmina Kostomłoty), natomiast pół godziny później ma wystąpić zespół śpiewaczy Malwy z Kuraszkowa. O godz. 20.30 zaprezentuje się gwiazda wieczoru – zespół cygański Romanca. Na godz. 22 zaplanowano „Marzenia do nieba”, a od 22.30 zabawę taneczną przy muzyce obornickiego zespołu Weekend Band. Dodatkowymi atrakcjami będą: wystawa wieńców dożynkowych i kompozycji z ziół i kwiatów, stoisko Nadleśnictwa Oborniki Śląskie, a także wystawa zabytkowych traktorów.

W tym roku żmigrodzkie święto plonów odbędzie się 1 września w Borzęcinie, a rozpocznie o godz. 14 Mszą św. polową, na boisku, gdzie będą miały miejsce wszystkie uroczystości.Na godz.15.15 zaplanowano obrzęd dożynkowy i występ, który poprowadzi  zespół ludowy Dyszel, następnie o godz. 16.15 wystąpi zespól ludowy Dębioki z Dębna Polskiego. Od godz. 17.15 prowadzone będą gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Na godz. 18 zaplanowany występ Kapeli Jana Boduszka, godzinę później – Estradę Młodego Artysty. O godz. 20 wystąpi gwiazda wieczoru Tia Marija, natomiast zabawę taneczną (przewidzianą na godz. 21.30-3) poprowadzi zespół muzyczny Carramba. Podczas imprezy odbędzie się wystawa wieńców dożynkowych.

Prusickie gminne dożynki odbędą się w tym roku w sobotę 1 września w Krościnie Wielkiej. Początek imprezy zaplanowano na godz. 14, kiedy to odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna. Godzinę później będzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy i okolicznościowe przemówienia, a po nich odbędą się obrzędy dożynkowe, między innymi wręczenie chlebów i wieńców. Na godz. 16.30 zaplanowano występ zespołu ludowego Górale z Pienin z Krościny Wielkiej, na 16.45 występ kapeli ludowej „Trzy dęby” z Borówka, a na 17.10 występ zespołu ludowego Strupinianie. O godz. 17.30 odbędą się zawody dożynkowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice, a o godz. 18.10 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na wieńce dożynkowe. W programie imprezy znalazł się również występ kapeli góralskiej z Zakopanego oraz gry i zabawy zręcznościowe. Na godz. 20 zaplanowano występ Chóru Parafialno – Flisackiego ze Sromowiec Niżnych (Pieniny), a po nim o godz. 20.30 zabawę taneczna przy muzyce zespołu Weekend Band. Dodatkowymi atrakcjami będą dla dzieci: malowanie twarzy i zabawy plastyczne. Dla dorosłych organizatorzy przygotują konkurencje sprawnościowe dla sołectw, góralskie jedzenie, ogródek piwny i grill.

Jak co roku, gminne dożynki odbędą się w Zawoni, na boisku, tuż obok Gminnego Ośrodka Kultury. Imprezę, którą zaplanowano na niedzielę 2 września rozpocznie Msza św. o godz. 13, a godzinę później wystartuje wyścig kolarski. O godz. 14.10 nastąpią obrzędy dożynkowe, a zaraz po nich wystąpi zespół AleBabki. O godz. 15 zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, a o  15.30 wystąpi zespół Abba Dance z Czech. O godz. 16.45 zostaną ogłoszone wyniki wyścigu kolarskiego, a o godz. 17 odbędzie się Spotkanie z Balladą pod hasłem „A my na luzie”. O godz. 19 przeprowadzone zostanie losowanie nagród w loterii fantowej, a chwilę potem wystąpi gwiazda wieczoru, zespół VOX. Od godz. 20.30 przewidziano zabawę taneczną, natomiast o godz. 22 odbędzie się pokaz pirotechniczny.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here