Bezpłatna mammografia

39

Już po raz piąty właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché organizują akcję „Muszkieterowie dla Polek”. W jej ramach pod sklepami obu sieci pojawiają się specjalnie podstawione mammobusy, w których przeprowadzane są badania. Tegoroczna akcja rozpoczęła się w marcu i potrwa do października. Mammobus odwiedzi cztery województwa, w tym dolnośląskie, a już w przyszłym tygodniu przyjedzie do Obornik Śląskich.

 – Mieszkanki Obornik Śląskich będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań w dniach 23-24 sierpnia, w mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché, znajdującym się przy ul. Wrocławskiej 27. Zapisy na badania można składać telefonicznie pod numerem: (+68) 452 77 96, (+68) 452 77 17, 605 596 655 lub 605 598 077 (w godz. 8-16) bądź w miejscowym sklepie Intermarché – podaje Eliza Orepiuk, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji i dodaje, że bezpłatne badania skierowane są do pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Pozostałe panie mogą przebadać się za opłatą wynoszącą 80 złotych.

 –Poprzez naszą akcję pragniemy uświadamiać Polkom, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Wczesne wykrycie choroby daje bowiem dużą szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego zachęcamy wszystkie mieszkanki Obornik Śląskich do przybycia pod Intermarché i przebadania się. Badanie mammograficzne jest całkowicie bezpieczne i może uratować życie – podkreśla Eliza Orepiuk.

 Celem przewodnim kampanii „Muszkieterowie dla Polek” jest zachęcenie kobiet, w szczególności tych z niewielkich miejscowości, do regularnego badania się oraz zwiększenie ich świadomości zdrowotnej. Z raportów Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że odsetek Polek, które zapadają i umierają na raka piersi jest wciąż bardzo wysoki. Zgodnie z danymi Centrum Onkologii za 2009 r., tylko w województwie dolnośląskim na nowotwór złośliwy sutka zachorowało ponad 1300 kobiet, z czego 404 przegrało z tą chorobą.

 Dzięki kampanii „Muszkieterowie dla Polek” w poprzednich latach badaniom mammograficznym poddało się łącznie 18 tys. Polek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here