Droższy bilet u konduktora

596

Na stronie internetowej kolei pojawiła się informacja, że jest to spowodowane tym, że wzrosła liczba podróżnych przewożonych przez Koleje Dolnośląskie.

Większa liczba pasażerów podróżujących naszymi pociągami wiąże się z wydłużeniem czasu odprawy podróżnych przez konduktora. Natomiast realizacja przewozów na odcinkach o krótkich czasach przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami skraca czas, którym dysponuje konduktor, aby odprawić dosiadających się pasażerów.

Zmiany polegają przede wszystkim na wprowadzeniu opłaty dodatkowej w wysokości 3 zł pobieranej za wystawienie biletu oraz za legalizację i skasowanie biletów abonamentowych (REGIOPiątka) przez konduktorów w pociągach, w miejscach, gdzie znajdują się czynne kasy, ale z różnych przyczyn pasażerowie nie kupują w nich biletów, mimo takiej możliwości, a także wprowadzeniu obowiązku ze strony pasażerów zgłaszania się do konduktorów celem zakupu biletu.

Płatność ta nie dotyczy ofert promocyjnych, dostępnych wyłącznie u konduktora w pociągu (np. oferta Junior-Senior, promocje odcinkowe ). Ponadto z dodatkowej opłaty za zakup biletu w pociągu zwolnione są osoby niepełnosprawne lub o ograniczonej sprawności ruchowej, wsiadające na stacjach/przystankach, gdzie nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna oraz posiadające bilet: na przejazd z adnotacją DALEJ, niewłaściwą drogą przewozu lub z późniejszym terminem przejazdu.

Opłata dodatkowa dotyczy również biletów abonamentowych REGIOPiątka. W tym przypadku pasażer posiadający taki bilet, przed każdą podróżą powinien go zalegalizować w kasie biletowej na załączonym do niego karnecie. Jeśli zrobi to u konduktorów w pociągach Kolei Dolnośląskich, również będzie musiał dopłacić 3 złote.

Bilety na przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich można kupić w kasach biletowych w Legnicy, a także na Dworcu Głównym we Wrocławiu oraz we wszystkich kasach i automatach biletowych Przewozów Regionalnych na stacjach obsługiwanych przez pociągi Kolei Dolnośląskich. Są one na  następujących stacjach: Wrocław Główny, Wrocław Mikołajów, Wrocław Nadodrze, Zgorzelec Miasto, Wołów, Węgliniec, Lubań Śląski, Legnica, Bolesławiec, Jaworzyna Śląska, Jelcz Laskowice, Jelenia Góra, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko Główne, Kłodzko Miasto, Żagań, Żary.

 Na trzebnickim dworcu nie działa kasa biletowa (mimo, że istnieje pomieszczenie i stosowny napis), więc bilety nadal sprzedają (bez dopłaty) konduktorzy – należy tylko pamiętać o zgłoszeniu braku biletu. Natomiast na wrocławskim dworcu głównym są specjalne okienka kasowe Kolei Dolnośląskich.

1 KOMENTARZ

  1. dla mnie to jest chore bo nikt nie dał na tablicy o takim czymś. musiałam 3 zł zapłacić a jakbym nie miała i co?? bym musiała wysiąść wcześniej było lepiej. a niektórzy nie zdążą w kasie kupić biletu. dla mnie to jest dziadostwo i nie bede jeździć szynobusem już wole zapłacić 7,50 w autobusie!!! niż w szynobusie 8zł chociaż miałam legitymacje szkolną

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here