Co robi władza

130

Robert Adach, starosta trzebnicki wczoraj rano wizytował prace termomodernizacyjne w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy. Później spotkał się ze starostą milickim i burmistrzem Żmigrodu, z którymi omawiał plany rozwoju Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy. Po południu wizytował prace remontowe w Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Jutro będzie przewodniczył naradzie Zarządu Powiatu. W czwartek spotka się z naczelnikami starostwa w sprawie możliwości rozwoju elektronicznego systemu obiegu informacji, a także poprawy „obsługi klienta”. W tym tygodniu będzie także nadzorował przygotowania do zbliżającego się festiwalu muzyki kameralnej. Będzie także, razem ze skarbniczką powiatu szukał 20 tys. zł, które za zgodą radnych zamierza przekazać trzebnickim strażakom na paliwo.

 

Jadwiga Janiszewska, zastępca burmistrza Trzebnicy powiedziała nam: – Impulsem działań, które podejmę w tym tygodniu, poza realizacją bieżących spraw administracyjnych, jest pozyskana ostatnio informacja o tym, że mamy w naszej gminie pierwszego „latarnika polski cyfrowej równych szans”. Jest nim Jan Byłów z Ujeźdźca Małego. Bezdyskusyjny jest jednak fakt, że jeden latarnik nie będzie w stanie objąć swą misją wszystkich potencjalnych zainteresowanych. Dlatego zajmę się przygotowaniem informacji, która zostanie umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego na temat ogólnopolskiej akcji „Zostań latarnikiem Polski cyfrowej równych szans”. Podejmę też działania zmierzające do zdiagnozowania potrzeb w zakresie edukacji cyfrowej w naszej gminie, w pierwszej kolejności  z trzebnickich sołectw.

 

Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śląskich, dzisiaj po cotygodniowej odprawie kierownictwa urzędu pojedzie do Jar, na techniczny odbiór świetlicy wiejskiej. Jutro będzie pełnił w urzędzie dyżur i przyjmował interesantów. W czwartek będzie nadzorował odbiór zrewitalizowanego  pałacu Schaubertów na obornickim Podzamczu, obecnie budynku komunalnego.

 

Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu wczoraj zajmował się planami dalszej działalności Stowarzyszenia Gmin Turystycznych; dzisiaj rozmawia z komendantem PSP w Trzebnicy; w czwartek będzie uczestniczył w zarządzie gmin Bychowo, a w sobotę w imprezie „Eska Summer” otwierającej park przy Zespole Pałacowo-Parkowym.

 

Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic wczoraj miał spotkanie w sprawie projektu fitness w Prusicach oraz przyjmował interesantów. Dzisiaj włodarz gminy będzie rozmawiał z dyrektorką GOKiS w sprawie dożynek gminnych oraz naboru projektów dla kultury. W środę burmistrz ma spotkanie w sprawie projektu ministerialnego oraz sprawy bieżące urzędu. W czwartek i piątek włodarz gminy jedzie podpisać umowę partnerską w ramach projektu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W sobotę będzie na zjeździe DZPN we Wrocławiu.

 

Robert Borczyk, sekretarz gminy Zawonia, będzie dzisiaj przewodniczył komisji przetargowej,  mającej wyłonić wykonawcę obiektu, do którego zostanie przeniesiona rehabilitacja. W ciągu tygodnia sekretarz będzie zajmował się sprawami bieżącymi, a w piątek od godz. 16 będzie uczestniczył w nadzwyczajnej sesji Rady Gminy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here