Za tydzień rusza liga. Bór zagra a Dolpaszem

46

– Jesteśmy po dwóch bardzo ciężkich tygodniach treningowych. Chłopcy niesamowicie grali na treningach, tak, że mają już „swoje w nogach” – powiedział nam M. Mroziński-  Sparingi są właśnie po to, żeby trener wypróbował różnych ustawień. Sprawdzamy różnych ludzi. Testuję nowego bramkarza, którego chciałbym pozyskać na ten sezon. To chłopak z drużyny młodzieżowej Brzegu Dolnego. Zagrał w pierwszej połowie, mam nadzieję, że uda się go pozyskać; zagrał w pierwszej połowie. W pierwszym meczu nie mogłem skorzystać z Mateusza Rakowskiego. Muszę na jego pozycję poszukać innego obrońcę.

Jak zapewnił trener, zespół od poprzedniego sezonu prawi w ogóle się nie zmienił. Prawie wszyscy zadeklarowali, że będą grać dalej w Borze. Jedynym wyjątkiem jest  Grzegorz Gawłowski, który zrezygnował z grania ze względu na wiek. Postanowił więcej czasu poświęcać rodzinie. – Mamy za to nowego zawodnika z Pęgowa – Artura Michałkiewicza. Ale to jest chłopak z B klasy i czeka go jeszcze ciężka praca zanim będzie mógł grać w pierwszej drużynie. Jest jednak zawodnikiem z dużym potencjałem, ambitnym i myślę, że w przyszłości wzmocni drużynę – dodał M. Mroziński..

Zapytany o plany na najbliższy sezon trener stwierdził, że zależy mu przede wszystkim na utrzymaniu dotychczasowych zdobyczy i przesunięcie się nieco do przodu  miejsca w w lidze: – Myślę tu o zajęciu miejsca w pierwszej szóstce – wyjaśnił trener. Bór poprzednią rundę zakończył na dziewiątej pozycji. Pierwszy mecz ligowy Bór zagra już za tydzień w środę na wyjeździe z beniaminkiem ligi okręgowej Dolpaszem Skokowa.

 W  sezonie 2012/2013 w klasie okręgowej będą grały następujące drużyny :

KP Brzeg Dolny, Polonia Środa Śląska, WKP Odra Wrocław, KS Łozina, Czarni Jelcz Laskowice, LKS Stary Śleszów, Wiwa Goszcz, Bór Oborniki Ślaskie, Polonia Wrocław, Orzeł Sadków, Puma Pietrzykowice, Strzelinianka Strzelin, Piast Wrocław – Żerniki, Polonia Jaszowice, Dąb Dobroszyce, Dolpasz Skokowa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here