998 KRONIKA STRAŻACKA

85

Zderzenie czołowe

WISZNIA MAŁA. 26 lipca miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych: skody octavia oraz fiata tico, które zderzyły się czołowo. W momencie przybycia strażaków na miejsce teren zabezpieczał patrol policji. W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby, które znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Kierowcy tico udzielono pomocy przedmedycznej, wszystkim uczestnikom wypadku założono kołnierze ortopedyczne, natomiast kierowcy skody tlenoterapię.

Wyciekał olej

TRZEBNICA. 27 lipca na ul. Obrońców Pokoju na odcinku ok. 5 m kw. rozlany był olej napędowy z busa marki citroen. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, posypaniu plamy sorbentem i podłożeniu pod samochód pojemnika, by paliwo z samochodu nie wyciekało na ulicę. Po przybyciu na miejsce właściciela, przekazano mu pojazd.

Iskrzący zacisk

LIGOTA PIĘKNA. 27 lipca w Ligocie Pięknej miał miejsce iskrzący zacisk linii energetycznej, od którego zapaliła się sucha trawa przy słupie. Strażacy zabezpieczali teren do momentu przybycia pogotowia energetycznego, które odłączyło prąd i przystąpiło do naprawy. W tym czasie strażacy gasili palącą się trawę. Sytuację szybko udało się opanować.

Pożar kombajnu

ROŚCISŁAWICE. 27 lipca miał miejsce pożar kombajnu i znajdującego się w pobliżu zboża na pniu na powierzchni około 0,5 ha. W momencie przybycia strażaków pożarem objęta była przednia część podwozia, którą przy użyciu gaśnicy proszkowej gasił operator kombajnu i jego pomocnik. Strażacy zabezpieczyli teren i ugasili pożar.

Smolisty wyciek

KORZEŃSKO. 28 lipca na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Korzeńskiem a Dębnem znajdował się smolisty wyciek. Na miejscu okazało się, że na to odpady pochodzenia zwierzęcego. Wyciek występował na odcinku około 200 m i miał szerokość 3 m. Droga zablokowana była w obu kierunkach. Na wyciek skierowano jeden prąd plamy ciężkiej, dzięki czemu usunięto smolisty wyciek na pobocze drogi. Miejsce posypano piaskiem.

Przewrócony ciągnik

GŁUCHÓW GÓRNY. 28 lipca z  ciągnika wraz z przyczepą na zboże, który leżał przewrócony na polu wyciekało paliwo. Kierowcy pomocy udzielał lekarz z pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli akumulator z ciągnika i zajęli się jego uprzątnięciem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here