Przychodnie w powiecie tracą lekarzy specjalistów, ale nie wszystkie

651

Na stronach internetowych wrocławskiego NFZ pojawiła się lista dolnośląskich publicznych i niepublicznych placówek medycznych, wraz z wykazem lekarzy specjalistów, który będzie obowiązywał od września. Niestety wiele z nich straciło cześć kontraktów i liczba lekarzy zmniejszy się. Co to oznacza dla pacjenta? Szukanie nowego specjalisty. Na szczęście nie ma obowiązku rejonizacji, dlatego każdy z nas może skorzystać z pomocy dowolnego lekarza. Czasem jednak pacjenci, zwłaszcza ci, którzy wymagają stałego leczenia przyzwyczaili się do specjalisty, u którego leczyli się przez dłuższy czas. Od 1 września będą musieli poszukać innego.

W Trzebnicy petycja

Jak już informowaliśmy w ubiegłotygodniowym numerze NOWej, w trzebnickiej przychodni od września możliwe, że nie będą już przyjmowali na fundusz dwaj lekarze: neurolog i laryngolog: – Dla mnie jest to niezrozumiała i oburzająca sytuacja, kiedy przychodnia, w której zadeklarowanych jest blisko 15 tys. pacjentów, traci tych dwoje specjalistów. Chcemy się rozwijać i zapewnić naszym pacjentom kompleksowe leczenie. Nie mieliśmy żadnych uwag po przeprowadzonych  przez NFZ kontrolach. Gdybym otrzymała taką informację, pewnie mogłabym się ustosunkować do zaleceń. A tak, nic nie wiemy. Nie poddajemy się jednak, wykorzystujemy każdą możliwość, by NFZ przywrócił nam utraconych specjalistów – wyjaśnia Anna Imielska, dyrektorka ZLA w Trzebnicy.

Anna Imielska wysłała pismo odwoławcze od decyzji oraz zastanawia się nad dołączeniem do odwołania protestu mieszkańców: – Każdy z nas może wyrazić swój sprzeciw do szkodliwej dla nas decyzji. Wystarczy, że podpisze petycję pozostawioną w siedzibie przychodni. Od wtorku stosowne pismo znajduje się w recepcji. Utrata laryngologa i neurologa powoduje, że w naszej przychodni pacjentom odbiera się możliwość kompleksowego leczenia, dlatego każdy z nas powinien wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. Jeżeli okazałoby się, że NFZ nie zgodzi się na nasze odwołanie, w przychodni będzie przyjmował neurolog, ale prywatnie – dodaje dyrektorka.

30 lipca dyrektorka przychodni i burmistrz Marek Długozima rozmawiali w sprawie przywrócenia wyżej wymienianych specjalizacji z Michałem Dzięgielewskim, który podczas nieobecności dyrektorki dolnośląskiego oddziału NFZ Wioletty Niemiec, zastępuje ją w obowiązkach. Dyrektor Dzięgielewski obiecał szczegółowe przyjrzenie się tej sprawie.

Nowa dyrektorka stara się sprowadzić do trzebnickiej przychodni znacznie więcej lekarzy specjalistów. Wynajmowane są gabinety na prowadzenie przez nich także odpłatnej działalności. Jak dotąd w Trzebnicy można skorzystać pomocy kardiologa, dietetyka, diabetologa, a od sierpnia także chirurga naczyniowego. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania poszczególnych gabinetów można odnaleźć na stronie internetowej przychodni pod adresem: www.zla.trzebnica.pl. Anna Imielska chce również sprowadzić do przychodni prywatnego endokrynologa.

Jak wygląda sytuacja w innych gminach...

Liczba słów ukrytego tekstu: 590

Kup gazetę w kiosku
lub wydanie elektroniczne

ten artykuł znajduje
się w numerze 2012-32
Cena gazety: 3,00 brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.NOWA
na numer: 72068
Cena sms: 2,46 brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 1,50 brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:

UWAGA!!! Zakupiony kod jest aktywny przez 7 dni oraz odkrywa wszystkie płatne treści.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here