I po zawodach… na miesiąc

583

 Dwudniowe, regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, które odbyły się w Machnicach, dostarczyły wszystkim miłośnikom tego sportu wiele emocji.

Sobotni konkurs klasy C (130cm) zakończył się zwycięstwem  Krzysztofa Gozdka na koniu Rodrigo z klubu Jumping Team Brynica, drugi był Piotr Morsztyn i Osadkowski Borodin, a natomiast trzecią lokatę wywalczyła Monika Morsztyn startująca na Odmęcie.

W niedzielę, w najtrudniejszym konkursie zwyciężyła Monika Morsztyn na koniu Odmęt wyprzedzając w rozgrywce swojego męża Piotra Morsztyna jadącego na koniu Osadkowski Borodin. Oboje reprezentują Klub Jeździecki Osadkowski. Trzeci i zarazem ostatni przejazd w rozgrywce zakończył się rezygnacją Daniela Wieliczko z walki o pierwsze miejsce. Kolejni zawodnicy, po błędach w przejeździe podstawowym, nie uzyskali prawa do startu w rozgrywce.

 Jak podkreślają zawodnicy, teren na którym odbywają się zawody jest doskonale przygotowany. Na  kwarcowym podłożu, wielokrotnie mieliśmy w tym roku przyjemność oglądania zmagań zawodników na parkurze.

Tutaj zawsze miło się startuje. W dodatku dla osób, które przychodzą popatrzeć na zmagania zawodników, organizatorzy przygotowują mnóstwo atrakcji: sześć konkursów dziennie, atrakcje dla dzieci, przejazdy bryczką, wspaniałe jedzenie. To wszystko zapewniają właściciele ośrodka Edward i Małgorzata Ptak – mówi Monika Morsztyn i dodaje, że takie zawody są bardzo cennym doświadczeniem zwłaszcza dla młodszych uczestników: – Początkujący zawodnicy mają możliwość startu i walki w konkursach razem z zawodowcami. To okazja do zobaczenia czołówki krajowej.

  A są w niej między innymi właśnie państwo Morsztynowie, Łukasz Wasilewski, rodzeństwo Paulina i Łukasza Koza, Jarosław Skrzyczyński i wielu innych.

Nad organizacją czuwa Marcin Klupś, który planuje w przyszłym roku zorganizowanie zawodów ogólnopolskich. Jak się dowiedzieliśmy, niebawem na terenie ośrodka ma stanąć druga hala-rozprężalnia i również w sezonie zimowym nie zabraknie możliwości kibicowania zawodnikom tej pięknej dyscypliny.

Przerwa w zawodach ma potrwać do końca sierpnia. Od 31 sierpnia, do 2 września w Machnicach odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska, na które organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają. Zawody będą okazją nie tylko do podziwiania pięknych zwierząt i rywalizacji, ale jak zapowiadają organizatorzy, będą miały charakter rodzinnego pikniku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here