Zdarzyło się 31 lipca… odnotowano w kronikach Brzasku

49

1950 r. – Władze powiatowe dokonały podsumowania prac prowadzonych nad uwłaszczeniem mieszkańców. Na 5904 osiedlonych w powiecie rodzin wpłynęły 6032 wnioski uwłaszczeniowe. Z tej liczby anulowanych zostało 46 wniosków, a rozpatrzono 5962, w tym ze skutkiem pozytywnym 5931 wniosków. Do końca miesiąca wydano 5649 aktów nadania.

1998 r. – W Trzebnicy odbył się zjazd Miejsko-Gminny PSL (prezes Czesław Budzyń). Podjęto uchwałę o przystąpieniu do koalicji z Trzebnickim Stowarzyszeniem Samorządowym w wyborach samorządu gminnego i powiatowego.

2001 r. – Nad Trzebnicą i okolicami przeszła gwałtowna burza, ulewa i wichura. Następstwem były liczne połamane drzewa, pożary od uderzenia piorunów, uszkodzenia domów i linii energetycznych.

– Zakończyła się wizyta w Kitzingen (Niemcy), delegacji z Trzebnicy, kierowanej przez Czesława Czternastka. Podpisano umowę o współpracy trzebnickiego Gimnazjum nr1 i Szkoły w Kitzingen.

 2002 r. – W okolicach Wszemirowa zakończyły się prace archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego, kierowane przez Michała Paternogę. Ich wyniki wskazują, że w tym miejscu, już w VIII-X w., istniała osada słowiańska.

 2005 r. – Na basenie kąpielowym w Trzebnicy zorganizowano festyn „Przystanek Trzebnica”

– W Obornikach Śl. odbył się koncert zespołu Redlin ze Śląska.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here