Sylwetka

174

Paulina Pierchorowicz – Rączka, trzebniczanka, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Edukację podstawową odbyła w Pieszycach, zaś bogate i wszechstronne wykształcenie zdobywała kolejno: w Wałbrzychu, Opolu i Wrocławiu. Zdobyła kwalifikacje z zakresu: gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej,  pedagogiki- animacja społeczno -kulturalna z arteterapią,  edukacji technicznej i technologii informatycznej oraz  informatyki. Ponad to uzyskała tytuł trenera Odysei Umysłu i szereg innych umiejętności potrzebnych w pracy nauczycielskiej. Poproszona o wymienienie najważniejszych dokonań w swej pracy zawodowej, powiedziała:

– Pracę zaczynałam jako nauczycielka świetlicy. Od dwóch lat jestem uczę techniki, a od roku także informatyki. Obecnie jestem wychowawczynią klasy V b. Obok codziennej pracy nauczycielskiej w naszej szkole prowadzimy wiele zajęć dodatkowych. Najbardziej znane są dokonania potwierdzone w rywalizacji z innymi. W 2009 roku wraz z Darią Sikorą prowadziliśmy grupę  Odysei Umysłu, która w 2010 roku reprezentowała Polskę na Białorusi, na Eurofestiwalu Odysei Umysły. Uczestniczymy również w wielu innych konkursach, zdobywając poczesne miejsca. W tym roku szkolnym zajęliśmy  drugie miejsce w powiatowym konkursie „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Wraz z Krystyną Wielgo koordynowaliśmy projekt UNICEFU „Wszystkie Kolory Świata”. Uczniowie uszyli ponad 100 szmacianych lalek, ze sprzedaży których wspomogliśmy dzieci urodzone w Sierra Leone. W tym roku pełnię także funkcje: koordynatorki  Odysei Umysłu, projektu Unicefu „Wszystkie Kolory Świata”, e- dziennika, projektu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. Mam wiele zajęć, ale też dużą satysfakcje. Cieszę się prowadząc odyseję, widząc, jak dzieci rozwijają krytyczne myślenie, uczą się twórczego rozwiązywania problemów, jak rozwijają swe zdolności twórcze. O każdej formie naszej pracy można mówić wiele, bowiem rozwijając umysły i zdolności uczniów sami też uczymy się…

Paulina jest postacią o wielu zainteresowaniach. W szkole prowadziła zajęcia w ramach zimowiska i półkolonii. Prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, przygotowania do egzaminu na kartę rowerową, zajęcia sportowe i inne.

W 2010 roku jako uczestniczka gali „Szkolne Orły Gminy Trzebnica” otrzymała z rak burmistrza list gratulacyjny za osiągnięcia w pracy dydaktyczno -wychowawczej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here