Policyjny bilans tygodnia

56

POWIAT.W minionym tygodniu, tj. od 23 do 29 lipca policjanci powiatu trzebnickiego zatrzymali na gorącym uczynku 13 sprawców przestępstw, w Trzebnicy – 6, w Obornikach Śląskich – 6, natomiast w Żmigrodzie -1, z czego aż 5 przestępców dopuściło się jazdy w stanie nietrzeźwości (3 nich poruszało się samochodami, 1 rowerem i jeden motorowerem).

W poprzednim tygodniu policjanci wylegitymowali 171 osób, z czego  w Trzebnicy -32 , w Obornikach Śląskich -68, a w Żmigrodzie – 71.

Funkcjonariusze interweniowali w sumie 93 razy, z czego w Trzebnicy – 54, w Obornikach Śląskich -21, w Żmigrodzie- 17, a w Prusicach tylko jeden raz.

W policyjnym areszcie przebywało łącznie 14 osób.

W poprzednim tygodniu policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których 5 osób zostało rannych, a jedna nie żyje. Policjanci zatrzymali jedną osobę poszukiwaną.

 Policjanci kontrolowani komunikację zbiorową

W ostatnią sobotę policjanci trzebnickiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjno- kontrolne pod kryptonimem „Bus 2012”, podczas której sprawdzano autobusy, a także inne pojazdy przewożące ludzi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, głównym celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa przewozów pasażerskich, a także eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami czy też pojazdów o złym stanie technicznym. Ponadto sam widok policjantów działa prewencyjne na uczestników ruchu drogowego i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na drogach.

W trakcie działań skontrolowano 42 pojazdy, w tym 11 autobusów i  busów i 17 samochodów ciężarowych. Zatrzymano jedną osobę, która kierowała pojazdem stanie nietrzeźwości, jednemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Policjanci wykryli 6 nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali także 6 dowodów rejestracyjnych samochodów, których nie dopuszczona już do ruchu i nałożyli jeden mandat karny – podaje oficer prasowy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here