Piłkarze Polonii przed ważnym sprawdzianem

128

Przypomnijmy, że runda wiosenna rozpoczyna się spotkaniami od najbliższego weekendu, a zakończy trzy miesiące później 3 i 4 listopada. W trakcie tych spotkań trzebnicka drużyna na własnym boisku rozegra 13 meczów:

 

4.08 godz. 18 Polonia – Promień Żary

11.08 godz. 18 Polonia- Foto Higiena Błyskawica Gać

18.08 godz. 18 Polonia – Prochowiczanka Prochowice

1.09 godz. 17 Polonia – Ślęza Wrocław

15.09 godz. 16.30 Polonia – Piast Karnin

29.09 godz. 16 Polonia – Lechia Zielona Góra

13.10 godz. 15 Polonia – Polonia Sparta Zielona Góra

27.10 godz. 14 Polonia Lechia Dzierżoniów

 

Przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpoczęły się na początku lipca od intensywnych treningów, które odbywały się kilka razy w tygodniu. Tegoroczny okres przygotowawczy miał zupełnie inny charakter. Zgodnie z wolą zarządu w pierwszej drużynie gra teraz zdecydowanie więcej trzebniczan. A to oznaczało zmianę składu. Treningi musiały zostać ułożone w taki sposób, by sprawdzić możliwości zawodników i nauczyć ich grania zespołowego:- Teraz blisko 70% debiutantów zagra w Polonii, są to zawodnicy w wieku 16-21 lat, którzy do tej pory byli zawodnikami Polonii II. Dużo czasu trzeba było poświęcić na ćwiczenie podstaw dla zawodników, to drużyna która teraz się formuje dlatego nie mogłem zbyt wiele poświęcić na taktykę. Zaczęliśmy od podstaw tj. poruszania się po boisku, a nawet uderzeń piłki. Dopiero potem przeszliśmy dalej. Cały czas motywuje i mobilizuje piłkarzy do walki – powiedział Piotr Adamczyk, trener zespołu.

Testem dla piłkarzy przed ligowymi zmaganiami były rozegrane mecze kontrolne. Pierwszy wygrany z Burzą Godziszowa (1:0), kolejne z Piastem Żmigrod (7:2), wyjazdowy do Koźmina Wielkopolskiego, gdzie rozegrali sparing z Białym Orłem (zakończony bezbramkowym remisem). Ostatni w minioną sobotę na boisku w Nowym Dworze. Tu w pełnym słońcu zmierzyli się z Sokołem Wielka Lipa. To spotkanie zakończyło się porażką Polonii (0:4). Strzelcami podczas sparingów byli: Jakóbczyk, Dmuch i Fitowski. – Nie podłamujemy porażkami, tylko wyciągamy wnioski. Martwi mnie jednak nierówna forma zawodników, którzy potrafią grać jednego dnia bardzo dobry sparing, a kilka dni później słaby. Tę formę trzeba ustabilizować, bo nie możemy sobie pozwolić na przeskoki – dodaje szkoleniowiec drużyny.

W zespole szykują się zmiany. Wiemy już, że ze składem pożegnali się Edwin Kuszyk, Marcin Bobik i Jacek Modrzejewski. Doszło sześciu nowych zawodników: 4 juniorów – Pająk, Świdziński, Psiurka i Łączniak oraz 2 z rezerw: Nawrot i Dmuch. Jak mówi trener, każdy z zawodników musi dać na boisku z siebie wszystko i swoją postawą motywować resztę piłkarzy do gry.

Te kilka dni, jakie dzielą Polonię od spotkania z Promieniem z Żar piłkarze wykorzystają na odpoczynek, by dobrze zaprezentować się przed kibicami. Od razu zostaną wystawieni na ciężką próbę, pojedynek z wiceliderem będzie dla nich nie lada wyzwaniem: – Nie zapominajmy, że dla wielu z nich te ligowe spotkania to zupełnie inny styl gry. Dotychczas grali z okręgówce – dodaje Piotr Adamczyk.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here