Puchar Burmistrza na 50-lecie dla Wszemirowa

509

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej, w sobotę i w niedzielę, odbyły się eliminacje, w których udział wzięło 5 drużyn. W sobotę zmierzyły się trzy drużyny, Dolpasz Skokowa, Dolpasz Oldboys Skokowa i Orzeł Prusice, natomiast w niedzielnym meczu Sybes Strupina zagrał z Błękitnymi Pawłów Trzebnicki. W sobotę wejście do finału wywalczyła drużyna Dolpaszu Skokowa, natomiast niedzielne spotkanie wygrał Sybes Strupina.

Wielki finał zaplanowano na sobotę, 28 lipca na godzinę 15. Jako, że gospodarzem finału był Wszemirów, piłkarze gospodarzy – Sparty Wszemirów, wzięli udział w rozgrywce finałowej bez wcześniejszej kwalifikacji.

Organizatorzy rozgrywek zdecydowali, że każde spotkanie będzie trwało 40 minut (2×20).

Pierwszy mecz finału gospodarze rozegrali z Dolpaszem Skokową. Jak się okazało, już w pierwszym meczu gospodarze okazali się mało gościnni i pokonali skokowian 2:0. W drugim meczu finału Sybes Strupina pokonał 3:2 Dolpasz. W ostatnim meczu gospodarze nie dali szans strupinianom pokonując ich 3:0.

Marcin Chrobot, prezes wszemirowskiej drużyny był dumny ze swoich piłkarzy: – Wygraliśmy turniej, pierwszy raz nam się udał nam się taki wyczyn w naszej w historii. I to akurat na 50-lecie klubu. Można powiedzieć, że nasza drużyna wzięła wszystko, co było do wzięcia. Paweł Lis otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza, a Tomasz List dla najlepszego strzelca. Trzeba też podkreślić, że sobotnie sędziowanie Dariusza Gierusa było bardzo w porządku. Nasi Piłkarze bardzo fajnie grali z przodu, ofensywną grą. Z drugiej strony nie było żadnych głupich strat piłki, z resztą oba mecze wygraliśmy do zera, co potwierdza, że nasz bramkarz rzeczywiście był najlepszy. Na boisku była prawdziwa walka, nie dostaliśmy tego zwycięstwa w prezencie od rywali. Nie mogło być lepiej, jubileusz 50-lecia uczciliśmy zdobyciem pucharu burmistrza- podkreśla Marcin Chrobot i dodaje, że nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju były atrakcyjne: najlepszy zespół rozgrywek otrzymał komplet strojów, piłkę i sztuczny lód.

Zdzisław Turczyn, prezes Sybes Strupina podkreśla, że duży wpływ na rozgrywki miał sobotni upał: – Pogoda sprawiła, że już przy drugim meczu, nasi zawodnicy nie mieli siły. Niestety, nawet skrócony czas meczy, w którym każda połowa trwała 20 minut przy takim upale jaki mieliśmy w sobotę, sprawiał, że piłkarze bardzo szybko się męczyli. Trzeba przyznać, że zwycięstwo należało się Sparcie Wszemirów. Piłkarze gospodarzy byli ładnie przygotowani kondycyjnie. Jestem raczej zadowolony z naszej gry, tym bardziej, że mecz z Dolpaszem wygraliśmy jedną bramką, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Niestety, podczas spotkania zabrakło naszych najlepszych piłkarzy: Siembaba, Jędrzejczaka i Skowronka – dodaje prezes.

 Rafał Dzik, prezes Dolpaszu Skokowa, który w finale zajął trzecie miejsce podkreśla, że jego drużyna była zmęczona piątkowym spotkaniem, a także treningami. Poza tym, skokowianie zagrali młodymi zawodnikami. – Jesteśmy na innym etapie treningów niż pozostałe drużyny. W piątek graliśmy sparing i chłopcy czuli jeszcze ten mecz w nogach. Poza tym jesteśmy po dwóch tygodniach intensywnych treningów. Podczas tego spotkania brakło tych doświadczonych piłkarzy, między innymi Włodarczyka, Konopackiego czy Górnickiego, brakło też podstawowych bramkarzy, chociażby Okońskiego. Dla nas sprawa wyniku w tych rozgrywkach była drugorzędna, ponieważ obecnie trener przygotowuje piłkarzy do rozgrywek ligowych. Chciałbym pogratulować zwycięzcom turnieju, Sparcie Wszemirów, tym bardziej że klub wywalczył zwycięstwo akurat na swój okrągły jubileusz istnienia – podkreślałRafał Dzik.

 Piłkarze z Wszemirowa zdobywając zwycięstwo zrobili sobie wymarzony prezent z okazji 50-lecia klubu. Po zawodach, od 20 do 4 rano,zawodnicy i mieszkańcy Wszemirowa bawili się przy muzyce na żywo. Zabawę taneczną poprowadził zespół Dos Amigos, w którym gra mieszkaniec Wszemirowa, a drugi członek zespołu jest z Brzykowa.

 

Gospodarze zagrali w składzie: Paweł Lis,Tomasz Lis, Marcin Chojak, Krzysztof Wojda, Paweł Gewerek, Rafał Wrzos, Mateusz  Łukaszewski, Adrian Pyrz, Robert Fornal, Jakub Puknel, Grzegorz Tarnowski, Tomasz Półrolniczak, Adrian Rabijak, Mateusz Bendarz, Michał Kołodziej, Hubert Miara, Wojciech Głowacki i Wojciech Harasiuk.

 

Sybes Strupina zagrał w składzie: Wojciech Żuchora, Bartosz Turczyn, Tomasz Turczyn, Łukasz Turczyn, Damian Ślizankiewicz, Amadeusz Kostyk, Rafał Dobrzański, Grzegorz Makówka, Janusz Łesak, Wacław Napieraj, Wojciech Grelewicz, Bogusław Figura, Sebastian Lewandowski.

 

Skład Dolpaszu Skokowa: Bartosz Malewicz, Patryk Szabelkowski, Tomasz Poneta, Paweł Gołaś, Wojciech Płatek, Michał Jankowiak, Grzegorz Kozal, Igor Gajewski, Paweł Janus, Wojciech Dzik, Kamil Leśniak, Łukasz Świtała, Mateusz Turczyn, Piotr Sokołowski, Przemysław Burchacki, Tomasz Figura, Piotr Kaczałko, Damian Makarewicz.

Klasyfikacja końcowa
Miejsce
1.
2.
3.
4.
5.
6.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here