Muszkieterowie oddali plac zabaw

119

Najnowszy plac zabaw dla dzieci mieści się u zbiegu ulic Janusza Korczaka i Leśnej. To miejsce zostało nieprzypadkowo wytypowane na lokalizację pod budowę placu zabaw – te tereny rekreacyjne, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim są chętnie odwiedzane przez trzebniczan, którzy wybierają się tam na spacery z dziećmi.

Miejsce dla zabaw dla dzieci z bezpiecznymi urządzeniami: huśtawkami, zjeżdżalnią i kolorowymi kiwakami, imitującymi koniki. Zabawki przeznaczone są dla maluchów w wieku 3-10 lat. Dla miłośników budowli z piasku przygotowano piaskownicę, natomiast rodzice czy dziadkowie w oczekiwaniu aż ich pociechy skończą beztroska zabawę, mogą odpocząć na jednej z dwóch ławek. Budowa placu zabaw kosztowała prawie 30 tys.złotych.

Fundatorem placu zabaw są właściciele Intermarche – Aleksandra i Beniamin Ferte oraz Bricomarche – Maria i Tomasz Stangenberg, którzy przy pomocy Fundacji Muszkieterów przekazali burmistrzowi ten obiekt. Uroczysty akt przekazania placu nastąpił tuż przed oficjalnym przecięciem wstęgi.

Dzieci nie mogły się doczekać, aż zaczną się gry i zabawy na nowym placu zabaw. Kilka minut przed oficjalnym otwarciem grupka dzieciaków już zaczęła sprawdzać nowe urządzenia. Aby umilić najmłodszym poniedziałkowe popołudnie zabawy na świeżym powietrzu wymyślali animatorzy, nazwani pieszczotliwie „słoneczka”. Pierwszego dnia na milusińskich czekały niespodzianki – soczki, coś słodkiego i pyszne kiełbaski z grilla.

Fundacja Muszkieterów wraz z właścicielami sklepów Intermarche i Bricomarche już od 5 lat prowadzi projekt budowy placów zabaw. Celem jest urządzenie takiego miejsca w każdym mieście, w którym działają sklepy: Bricomarche i Intermarche. Do tej pory takich placów zabaw na terenie kraju wybudowano już 81.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here