Dziesiątki tysięcy wydano na strefę kibica

105

Przypomnijmy, że pierwszy raz o sposób organizacji trzebnickiej strefy kibica, a także o przewidywane koszty przedsięwzięcia zapytaliśmy już 22 maja. Wtedy Daniel Buczak, sekretarz Trzebnicy, po 14 dniach udzielił nam odpowiedzi, że informacje, o które pytaliśmy zostały już upublicznione, w gminnej gazecie „Panorama Trzebnicka”. Oczywiście informacji, o które pytaliśmy tam nie było.

W międzyczasie okazało się, że w trzebnickiej strefie odbędą się również występy muzyczne. Dlatego też, 12 czerwca, w kolejnym wniosku o udzielenie informacji publicznej zadaliśmy pytania uwzględniające zmiany w programie. Jak się okazało i tym razem sekretarz próbował, z niewiadomych powodów, odwlec udzielenie nam konkretnych odpowiedzi, tłumacząc tym razem, że to nie jemu powinniśmy zadać pytania. Daniel Buczak odpowiedział nam, że „(…) Urząd Miejski w Trzebnicy nie jest obecnie w posiadaniu wnioskowanych informacji. W związku z tym proszę zwrócić się z wnioskiem o udostępnienie żądanych informacji do Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, które organizowało i realizuje wydarzenie „Trzebnica kibicuje”. Zdziwiło nas odesłanie do TCKiS, tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej otrzymaliśmy od burmistrza Długozimy pismo z informacją, że to właśnie do niego powinniśmy zwracać się z wszystkimi pytaniami. I tak, po raz kolejny (trzeci), 27 czerwca zadaliśmy pytania, tym razem skierowane do Adama Waza, dyrektora TCKiS o koszty organizacji strefy. Jak się okazało odpowiedź przyszła do nas 6 lipca. Magdalena Augustowska, która udzielała nam odpowiedzi (z up. dyrektora) poinformowała, że „z powodu skrócenia imprezy z braku zainteresowania mieszkańców i zamknięcia strefy 24 czerwca 2012r. umowy dotyczące kosztów obsługi Strefy Kibica oraz wypożyczenia telebimu są w trakcie renegocjacji z kontrahentami”. Poinformowała również, że gmina wydała łącznie na gaże dla artystów 43 tys. 433 zł. Jeśli zaś chodzi o zyski ze sprzedaży powierzchni pod usługi, otrzymaliśmy następująca odpowiedź: ” Dnia 2 kwietnia 2012 r. wystosowane zostało zaproszenie do 10 podmiotów gastronomicznych z terenu gminy Trzebnica do wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym organizacji cateringu dla widzów podczas imprezy Trzebnica Kibicuje. Na spotkanie, które odbyło się 16 kwietnia. przybył przedstawiciel jednego podmiotu – Hotelu „Trzebnica”, który w dalszym etapie nie wyraził zainteresowania współpracy przy tej imprezie. W takim przypadku zaproszona została do współpracy firma zewnętrzna, która zobowiązała się do udostępnienia sceny na 4 dni koncertowe (towarzyszące imprezie) i zorganizowała poczęstunek dla gości zaproszonych z miasta partnerskiego Kitzingen. Budżet gminy otrzymał 5.000 zł  i dodatkowo 615 zł za reklamę. Licencja UEFA kosztowała Trzebnica 360 EUR, co w przeliczeniu wyniosło: 1550,27 zł”.

Nadal jednak nie wiemy ile kosztowała cała impreza, ponieważ nie podano ile zapłacono za wynajęcie telebimu. W poprzednim tygodniu udzielająca nam informacji Magdalena Augustowska była na urlopie. Wczoraj próbowaliśmy raz jeszcze dowiedzieć się, czy znane są już całkowite koszty organizacji strefy (łącznie z kosztami wypożyczenia telebimów i chociażby ochrony). Niestety dyrektor TCKiS Adam Waz był przez cały dzień nieuchwytny. Okazało się jednak, że miał być obecny podczas otwarcia placu zabaw ufundowanego przez Fundację Muszkieterów. Kiedy nasza redakcyjna koleżanka podeszła do dyrektora podczas uroczystości i zapytała, o całkowite koszty przygotowania strefy, ten odpowiedział jej, że nie udzieli jej takiej informacji, ponieważ korespondencję w tej sprawie prowadził z innym dziennikarzem i prosi o ponowne przedstawienie pytań na piśmie. Dodał również, że nadal nieznane są całkowite koszty organizacji strefy, ponieważ dalej trwają negocjacje z firmą, od której został wypożyczony telebim.

2 KOMENTARZY

  1. Dzisiaj na konferencji Starosta Adach min powiedział, że trzeba zrobić wszystko by każdy miał prawo swobodnie się wypowiadać, by miał prawo mieć swoje zdanie i by pracodawca nie mógł go za to zwolnić! Panie Starosto nie zagłuszy Pan swojego sumienia! To Pan właśnie niszczył ludzi, którzy mieli swoje zdanie! Historia ale przede wszystkim Bóg Pana rozliczy a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here