Dzieci najczęściej grają w warcaby

644

Od początku wakacji miłośnicy gry w szachy mogą dwa razy w tygodniu, w godzinach od 14 do 17 udać się na trzebnicki Rynek, aby tam pograć sobie na specjalnie ułożonej na płycie planszy z wielkimi figurami. Oczywiście zainteresowanie jest duże, szczególnie, jeśli chodzi o dzieci i młodzież gimnazjalną. Niestety pogoda okazuje się bezlitosna i utrudnia  gry.

– Dzieci z chęcią przychodzą, ale mieliśmy już taką sytuację, że nagle zaczął padać deszcz i musieliśmy zdemontować planszę i  szybko się schować – powiedział Henryk Kuzan.

Plenerowe szachy zakupił dwa lata temu Trzebnicki Ośrodek Kultury .Jak poinformował nas. prowadzący zajęcia szachowe pan Henryk, starsze osoby chętnie grają, dzieci natomiast bardziej się bawią.

  – Dzieci najczęściej grają w warcaby, ponieważ to jest łatwiejsza gra, ale zdarza się, że chcą nauczyć się grać w szachy. Wtedy bardzo często podpytują mnie jak można zbić pionki i figury, jak należy zagrać. Są też osoby, które w roku ubiegłym przychodziły się uczyć, a w tym już całkiem nieźle sobie radzą. I to jest bardzo fajne – powiedział pan Henryk.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here