Co robi władza

106

Robert Adach, starosta trzebnicki wczoraj lustrował dwie inwestycje: termomodernizację budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy oraz PZS w Żmigrodzie. Zwłaszcza przebieg tego drugiego remontu przykuł uwagę włodarza powiatu – ze względu na zabytkową elewację szkoły ocieplenie jest przeprowadzane unikatową i bardzo drogą metodą „od wewnątrz”. Dziś będzie uczestniczył w sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu, na której radni rozpatrzą uchwałę finansującej projekt ścieżki rowerowej z Trzebnicy do Sułowa. Jutro odbędzie się spotkanie-szkolenie samorządowców w sprawie procedur wywłaszczeniowych terenów pod budowę trasy s-5. w piątek odbędzie się odbiór wyremontowanej drogi Prusice – Skokowa. Natomiast na czwartek na godz. 18 starosta zaprasza na wykład promujący zdrowie w budynku starostwa przy ul Leśnej.

Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy wczoraj z współpracownikami lustrował teren cmentarza komunalnego przy ul. Spokojnej,  w celu ustalenia zakresu niezbędnych remontów. Po południu otworzył plac zabaw w mieście przy ul. Leśnej. Dziś weźmie udział w uroczystości pod Dębami Pamięci z okazji święta policji. Jutro z tej samej okazji będzie uczestniczył w akademii policyjnej w gmachu UM. W czwartek podpisze umowę z przedstawicielami wrocławskiej firmy INTERM Sp.na termomodernizację budynku dla Szkoły Podstawowej nr 2 i szkoły muzycznej. W piątek będzie w urzędzie załatwiał sprawy bieżące, a w sobotę w Księginicach otworzy plac zabaw.

Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śląskich wczoraj razem z  pracownikami wydziału promocji UM, ośrodka kultury oraz  sołtysem Wielkiej Lipy prowadził naradę na temat przygotowań do organizacji gminnych dożynek w tej miejscowości. Dziś po odprawie kierownictwa urzędu będzie załatwiał sprawy bieżące. Jutro będzie przyjmie przedstawicieli Polskiego Górnictwa Nafty i Gazu w sprawie gazyfikacji wsi Bagno, Osolin i Osola. Od godz. 13 będzie przyjmował mieszkańców. W czwartek spotka się z zarządem Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania „Alba” w sprawach związanych z wprowadzaniem nowej ustawy śmieciowej.

Igor Bandowicz, burmistrz Prusic wczoraj spotkał się z mieszkańcami Krościny Wielkiej, dzisiaj będzie rozmawiał z panią dyrektor GOKiS o projektach Unijnych. Następnie podobny temat włodarz gminy będzie omawiał z panią dyrektor GOPS-u. Ponadto burmistrz spotyka się z inwestorem. W środę włodarz gminy będzie uczestniczył w Akademii z okazji Święta Policji w Trzebnicy, następnie ma spotkanie w sprawie projektu z U.E. W czwartek burmistrz ma spotkanie w sprawie projektu z NFOŚ, a następnie będzie uczestniczył w forum kończącym projekt PPPO Stowarzyszenia

Niedźwiadek w Trzebnicy. W piątek natomiast będzie w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. W sobotę włodarza gminy będzie można spotkać na Pucharze Burmistrza we Wszemirowie.

Jakub Bronowicki, wójt Wiszni Małej w tym tygodniu będzie wizytował inwestycje gminne,  także: w środę będzie uczestniczył w akademii z okazji święta policji,  a w czwartek – w konferencji na temat powiatowych punktów porad obywatelskich, jaka odbędzie się w Trzebnicy.

Robert Borczyk, sekretarz gminy Zawonia przez cały tydzień będzie się zajmował pracą na miejscu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here