Po deszczu nie da się przejść

66

Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec budynku przy ul. Kościelnej i powiedział, że jest bardzo zainteresowany, a jednocześnie zaintrygowany sprawą krótkiego odcinka chodnika, znajdującego się przy piaskownicy pomiędzy ul. Św. Jadwigi, a ul. Kościelną.

– Bardzo chciałbym się dowiedzieć do kogo ten mały odcinek chodnika należy i dlaczego do tej pory jeszcze nikt nie położył na nim kostki. Jak kontaktuję się z gminą, to mówią, że teren ten należy do spółdzielni, a spółdzielnia zrzuca obowiązek naprawy na gminę. Może wam uda się dowiedzieć do kogo należy ten teren i czemu jeszcze nie zrobiono tam chodnika – powiedział mieszkaniec, dodając po chwili:

– Przecież po deszczu tam tworzą się tak potężne kałuże, że nie można tamtędy w ogóle przejść. A jeśli ktoś już się decyduje to niestety, ale musi przejść po krawężniku lub krzakach, a nie tak jak należy, po chodniku.

Dowiedzieliśmy się, że ten mały odcinek chodnika należy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Trzebnicy.

– Ten odcinek to nie jest chodnik, tylko zwykła droga wewnętrzna na osiedlu. Chodnik jest naokoło. Rozmawialiśmy z mieszkańcami osiedla i oni nie chcą, aby tam był robiony chodnik. Im przeszkadza to, że ludzie cały czas tamtędy przechodzą. Jest to teren przy placu zabaw, a ludzie z miasta robią sobie skrót. Jeśli cokolwiek tam będzie robione, to za pieniądze tych mieszkańców, dlatego zrobimy to tylko wtedy, gdy oni będą tego chcieli – powiedział nam wiceprezes Kazimierz Porowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here