Piotr Morsztyn najlepszym polskim zawodnikiem

1226

W Sopocie, od 5 do 8 lipca odbywały się  oficjalne międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody CSIO3*. Największą imprezę tego typu w kraju zaszczyciło swoją obecnością osiem ekip z różnych krajów, a każda z nich prezentowała bardzo wysoki poziom.

Najważniejszy, niedzielny konkurs Grand Prix był niezwykle emocjonujący. W zawodach, w których przeszkody miały wysokość do 160 cm startowało 55 zawodników. Dwunastu z nich przeszło do ostatecznej rozgrywki, nie notując błędów. Ta sztuka udała się to również trzem Polakom: Sławomirowi Hartmanowi, Markowi Lewickiemu oraz Piotrowi Morsztynowi. – Walka podczas drugiego przejazdu była bardzo zacięta. Każdy zawodnik próbował jechać najkrótszą trasą w najszybszym tempie. Niestety dwóch naszych rodaków zaliczyło po dwa błędy – mówi Piotr Morsztyn.

Pełne trybuny kibiców czekały na przejazd Piotra Morsztyna, który w rozgrywce startował jako ostatni. – Miałem bardzo trudne zadanie, gdyż mój koń – Osadkowski Van Halen to potężny wałach, który nie jest tak zwrotny jak mniejsze konie – mówił Morsztyn.

Znakomity przejazd w świetnym czasie i niestety jeden błąd dały naszemu zawodnikowi wysokie, piąte miejsce. Konkurs wygrał Olivier Robert na koniu Belle Rock, drugi był Gregory Cottard na koniu Pepyt`des Elfs, a trzeci Soren Pedersen na Tailormade Esperanza de Rebe.

Podczas zawodów Piotr Morsztyn zdobył tytuł Najlepszego Polskiego Zawodnika CSIO3* Sopot, natomiast nagrodę dla Najlepszego Konia Zawodów odebrała właścicielka Osadkowski Van Halena- Monika Morsztyn.

Piękne polskie morze przyciągnęło na zawody mnóstwo kibiców; trybuny były pełne ludzi. Mnóstwo było emocji, a każdy bezbłędny przejazd publiczność nagradzała brawami. Zapraszam, aby już podczas najbliższego weekendu obejrzeć Mistrzostwa Polski Seniorów odbywające się w Lesznie, przy ul. Ostroroga 9. O medale będzie się toczyła zacięta walka. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Relacje on-line będzie można śledzić na stronie www.swiatkoni.pl – mówi Monika Morsztyn.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here