Zdarzyło się 24 lipca… odnotowano w kronikach Brzasku

61

 

1958 r. – Podano do publicznej wiadomości stan organizacyjny związków młodzieżowych. Istniało 18 kół Związku Młodzieży Wiejskiej z 280 członkami i 4 grupy Związku Młodzieży Socjalistycznej z 50 członkami. Na sierpień planowano konferencję powiatową ZMW.

2003 r. – Policjanci obchodzili swoje doroczne święto. Z okazji tej uroczystości siedemnastu z nich zostało awansowanych na wyższe stopnie m.in.: Andrzej Łuczyszyn, Iwona Mazur i Jerzy Wyrznikiewicz.

– Podczas włamania do kościoła św. Trójcy w Żmigrodzie ukradziono dwie XVIII- wieczne figury. Sprawcy zostali ujęci, niestety figur nie odzyskano.

2004 r. – Zmarł Zbigniew Śródka, wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, pelnił funkcję naczelnika wydziału geodezji i gospodarki gruntami.

– Na terenie OSiR-u w Obornikach Śl. zorganizowano Biesiadę Ludową, podczas której wystąpili: Kapela Ludowa z Siemianic, Marciny z Marcinowa oraz Malwy z Kuraszkowa.

– W Taczowie Wielkim Jarosław Nowak i Igor Oksiński zorganizowali festyn, podczas którego wystąpił zespół Meritum.

2010 r. – W Trzebnickim Ośrodku Kultury, w ramach Klubu Kultury Filmowej odbyła się promocja Brave Festiwalu pod hasłem „Zaklinacze”.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here