Żmigrodzki streetbal rozstrzygnięty

98

Turniej zorganizowany został w ramach programu „Respect Your Health – Euro Schools 2012” przez animatorów sportu z miejscowego orlika: Mariusza Kłosa, Mirosława Gordzicza oraz Stowarzyszenie „Radosny Uśmiech”. W organizacji turnieju pomagali miejscowi wolontariusze sportowi: Klaudia Kurek,Jacek Rejman, Piotr Bilakiewicz, Kacper Markocki, Mateusz Dziuda i Daniel Andrzejewski. W tegorocznej imprezie udział wzięło 57 uczestników. W tym gronie nie zabrakło również dziewcząt, które dzielnie rywalizowały, ale niestety tylko i wyłącznie ze względu na słabsze warunki fizyczne musiały uznać wyższość kolegów.

Drużyny rywalizowały w 3-osobowych składach, a mecze w fazie grupowej odbywał się do 11 punktów lub do 10 minut gry. W przypadku remisu była trzyminutowa dogrywka. Natomiast pojedynki finałowe trwały 10 minut, bez ograniczenia punktowego. Akcje zespołów zakończone skutecznym rzutem zza linii 6,25 metra nagradzane były 2 punktami, a z bliższej odległości 1 punktem. Streetbalowy turniej cieszył się popularnością nie tylko wśród samych żmigrodzian, gdyż na miejscowy kompleks sportowy przybyli również zawodnicy z Trzebnicy, Rawicza, czy Zawoni. Do rywalizacji w młodszej kategorii wiekowej zgłosiły się 4 zespoły. Zacięta walka o zwycięstwo w turnieju toczyła się pomiędzy MRatem, a Orlikiem 2012. Jak się okazało ci pierwsi zwyciężyli w bezpośredniej konfrontacji drużyn  i to właśnie oni mogli cieszyć się z końcowego tryumfu.

Więcej chętnych zgromadziła podkoszowa konfrontacja w kategorii Open. Tutaj do walki zgłosiło się aż 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Jak się okazało nieosiągalny dla innych ekip był PSŻ Żmigród I, który wygrał wszystkie swoje 6 pojedynków. W wielkim finale bliscy pokonania faworyzowanego PSŻ I byli Teddy Bears, ale ostateczni ci pierwsi wygrali 15:14. Wielki udział w organizacji tegorocznych zmaganiach koszykarzy miał Urząd Miejski w Żmigrodzie, który w uroczystym zakończeniu zawodów reprezentował zastępca burmistrza Zdzisław Średniawski.