Piłkarski piknik w Niezgodzie

165

Punktualnie o godz. 17 na boisku w Niezgodzie rozpoczął się IV Turniej Strażaków w Piłce Nożnej. Tradycyjnie głównym organizatorem tego futbolowego pikniku piłkarskiego był sołtys Niezgody Dariusz Gierus, który nie ukrywał zadowolenia z możliwości ugoszczenia mieszkańców wsi, jak i przybyłych gości – Cieszę się, że mogliśmy po raz kolejny wszyscy razem w Niezgodzie bawić się podczas takiej imprezy. Dziękuję serdecznie wszystkim kibicom i piłkarzom za uczestnictwo w tym rodzinno-piłkarskim pikniku – mówi gospodarz Niezgody.

Gospodarze, czyli OSP Niezgoda zaprosili do zmagań piłkarskich trzy drużyny: OSP Borzęcin, OSP Łąki oraz OSP Powidzko. Niestety ci ostatni w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału w zawodach i niestety trzeba powiedzieć, że mają czego żałować. Zaciszna lokalizacja, warunki atmosferyczne idealne do biesiadowania i grania, kuszące przysmaki grillowe oraz „chmielowy napój” chłodzący prosto z beczki dla dorosłych, a dla dzieci słodycze i lody.

Ale przejdźmy już do samego turnieju. Tak więc trzy drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 2×25 minut. W pierwszej konfrontacji miejscowi piłkarze minimalnie ulegli OSP Borzęcin 4:5, a popularnego hattricka w ekipie zwycięzców zaliczył Patryk Pisula. Piłkarze z Borzęcina w drugim meczu rywalizowali z OSP Łąki. Wiadomo było, że jeśli ten pojedynek wygrają, to zostaną tryumfatorami całego turnieju. Jak się jednak okazało reprezentanci OSP Łąki nie dali żadnych szans rywalom,  wygrywając pewnie aż 7:1. W ostatnim meczu turnieju OSP Niezgoda walczyła z ekipą z powiatu milickiego. Jak się okazało goście zaliczyli drugie efektowne zwycięstwo, tym razem 7:2, wygrywając tym samym cały turniej. Drugie miejsce przypadło dla OSP Borzęcin, a trzecią lokatę zajęła OSP Niezgoda. Najlepszym strzelcem turnieju został reprezentant tryumfatorów Iwo Kwaczewski, który w dwóch meczach strzelił 7 goli.

W uroczystości kończącej zmagania strażaków-piłkarzy udział wziął burmistrz gminy Żmigród Robert Lewandowski, który wręczył uczestnikom pamiątkowe puchary, dyplomy oraz okazjonalne kubki z logo i zaletami Niezgody. Po części sportowej miała miejsce tradycyjna taneczna zabawa, która trwała do białego rana.

Dziękuję serdecznie za pomoc w organizacji tego turnieju i całego pikniku burmistrzowi Robertowi Lewandowskiemu oraz Zespołowi Placówek Kultury, na czele którego stoi Dariusz Skiba. Dzięki takiemu wsparciu mogliśmy już po raz czwarty z rzędu wspólnie spędzić wolny czas. Mam nadzieję, że ta  impreza nadal będzie się odbywać cyklicznie, bo naprawdę sprawiła wiele radości, zarówno mieszkańcom wsi, jak i przyjezdnym gościom – podsumował radosny piknik sołtys Niezgody Dariusz Gierus.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here