Sylwetka

438

Bożena Cieleń jest osobowością w Czeszowie i okolicy. Na swoje wyróżnienie zasłużyła przede wszystkim pracą społeczną. Jej pasja do działań na rzecz miejscowej społeczności była już zauważana w pierwszych latach pracy w miejscowej szkole.

O sobie powiedziała – Jestem elblążanką z urodzenia i wychowania, Dolnoślązaczką z miłości do męża i regionu…

Jest mieszkanką Czeszowa od trzydziestu lat. Choć jest osobą „przybyłą” zna każdego. Jej wychowankowie są już rodzicami nowego pokolenia, które to pokolenie znów znalazło się pod jej nauczycielską pieczą.

Swoją drogę wchodzenia w środowisko opisała: –Od kiedy dzieci dorosły, swoją aktywność rozszerzyłam poza szkołę, na środowisko. W szkole zaś pracowałam metodą projektu, wyzwalającym inicjatywę wszystkich współpracujących ze sobą osób….

O pani Bożenie i panią Bożenę usłyszeliśmy w zespole folklorystycznym AleBabki przez nią samą zorganizowanym. Powstanie zespołu wspomina skromnie: – Zorganizowałam grupę pań, które nie tylko śpiewają, ale włączają się każdego działania, np. organizowania przeglądu kolęd czy festynu strażackiego. Panie swoim uśmiechem i entuzjazmem zarażają innych do współpracy….

AleBabki powstały trzy lata temu. Już od pierwszych ich występów można było zauważyć charakter i specyficzne śpiewanie. Choć panie występujące w zespole posiadają różne doświadczenie życiowe, wszystkie emanują wielką energią i radością życia. Ta radość udziela się słuchaczom.

Zespół AleBabki nie tylko śpiewa. Panie z zespołu uczestniczą w wielu imprezach,  na miejscu w Czeszowie, gminie i powiecie.. Wzięły udział w imprezie stołów wielkanocnych w Obornikach Śl., wystąpiły w spotkaniu w GOKiS w Zawoni zorganizowanym przez dolnośląskie doradztwo rolnicze, na który przygotowały miejscowe specjały: nalewkę, karpia, ciasta, pasztet itp.

AleBabki  mówią o sobie: – Kiedy występujemy na scenie, śpiewamy, falujemy, sympatycznie wyglądamy, co wyjaśnia nazwę naszej grupy

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here