Bezpieczniej podczas wypoczynku

30

Policjanci jak co roku będą prowadzić wiele akcji, które mają na celu, z jednej strony zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającej młodzieży, z drugiej zaś, funkcjonariusze będą kontrolować wypoczywających, aby nie przyszły im do głowy rzeczy niezgodne z prawem. Będą również prowadzić wzmożone kontrole na drogach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

Trzebniccy funkcjonariusze zapowiadają, że w szczególności będą legitymować osoby nieletnie, zwłaszcza w późnych godzinach nocnych. – To właśnie w czasie wakacji młodzi ludzie częściej niż zwykle uciekają z domów, a także popełniają czyny karalne,  zwłaszcza kradzieże i  włamania – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. – Będziemy reagować na wszelkie zachowania chuligańskie i przestępstwa, kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, a także miejsca, w których przebywają bez nadzoru osób dorosłych, miedzy innymi stawy , place zabaw, parki i skwery. Będziemy również kontrolować dyskoteki, a także to, czy młodzieży nie są sprzedawane wyroby tytoniowe i alkohol oraz czy dzieci i młodzież nie zażywają substancji odurzających – wylicza Iwona Mazur. Dodaje również, że na kilka dni przed wyjazdem można poprosić policjantów, aby sprawdzili w dniu wyjazdu autokar i stan trzeźwości, a także dokumenty kierowcy.

Trzebniccy funkcjonariusze zapowiadają, że  w trakcie wakacji będą spotykać się z uczestnikami półkolonii i przypominać im o zasadach bezpiecznego wypoczynku i udzielania pomocy w nagłych wypadkach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here