998 KRONIKA STRAŻACKA

56

Spała i … zalała

TRZEBNICA. 3 lipca na ul. Piwnicznej woda zalewała mieszkanie. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że z mieszkania znajdującego się na drugim piętrze woda przez podłogę wlewa się do mieszkania na pierwszym piętrze. Strażacy najpierw… zbudzili śpiącą właścicielkę mieszkania, która następnie otworzyła im drzwi. Dalsze działania polegały na zatamowaniu wycieku i zakręceniu kranu, z którego leciała woda.

 

Siedem osób rannych

PSARY. 4 lipca na drodze krajowej nr 5 miał miejsce wypadek, w którym uczestniczyły dwa samochody: mercedes bus, którym podróżowało 13 osób i ciężarowy man. Gdy nadjechali strażacy oba pojazdy znajdowały się na lewym pasie drogi, obrócone w kierunku Trzebnicy. Ruch w obu kierunkach był zablokowany. Na miejsce przyjechały cztery karetki pogotowia. Siedem rannych osób podróżujących busem zostało opatrzonych przez lekarzy z będących na miejscu karetek pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory z uszkodzonych aut, a na koniec zajęli się uprzątnięciem drogi.

 

Pożar hali

GOLĘDZINÓW. 6 lipca w hali produkcyjnej firmy Olimp miał miejsce pożar, do którego doszło na skutek przegrzania się silnika w wentylatorze. Strażacy, zaraz po przybyciu na miejsce, odłączyli dopływ prądu do hali, po czym przystąpili do ugaszenia pożaru, który dość szybko udało się opanować.

 

Zawiesił się na torach

ŻMIGRÓDEK.7 lipca kierujący busem mercedes sprinter, przejeżdżając przez remontowany odcinek torów zawiesił się na nich i nie mógł przejechać, przez co zablokował przejazd pociągów. Strażacy, po przyjeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się szybkim usunięciem pojazdu z torów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here