Co robi władza

61

Arkadiusz Poprawa, wicestarosta trzebnicki od wczoraj obraduje w Sycowie na konwencie starostów; na tym forum samorządowym są omawiane m.in. strategia  rozwoju woj. dolnośląskiego, stan wdrażania systemu powiadamiania kryzysowego, a także problem zagospodarowania lub utylizacji porzuconych pojazdów. W pozostałe dni tygodnia wicestarosta będzie nadzorował bieżącą pracę urzędu, m.in. procedurę odbioru szpitalnego oddziału ratunkowego.

 

Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy wczoraj miał spotkanie z naczelnikami wydziałów UM na temat inwestycji prowadzonych w gminie, dzisiaj spotka się z GDDKiA. W środę będzie przez cały dzień przyjmował petentów, natomiast w czwartek będzie uczestniczył w spotkaniu z projektantem Szkoły Podstawowej nr 2 oraz szkoły muzycznej. W piątek burmistrz będzie zajmował się sprawami bieżącymi.

 

Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śląskich, wczoraj rozmawiał z przedsiębiorcami oferującymi nowoczesny system kanalizacyjnych rur GRP. Powołał także swojego nowego zastępcę i  przedstawił go wszystkim pracownikom urzędu. Dzisiaj po cotygodniowej odprawie kierownictwa urzędu będzie zajmował się sprawami bieżącymi. Jutro spotka się z przedstawicielami firmy przeprowadzającej audyt w Obornickim Ośrodku Kultury. Potem spotka się z organizatorami planowanego  wyścigu kolarskiego MTB. W czwartek będzie rozmawiał z dyrekcją PKP na temat współpracy gminy przy budowie linii kolejowej Wrocław-Poznań. W piątek będzie pracował w urzędzie i przyjmował interesantów.

 

Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu w środę podpisze umowę na wykonanie drogi powiatowej Powidzko-Kaszyce Milickie. Tego samego dnia będzie uczestniczył w obradach komisji rolnictwa. W ciągu tygodnia spotka się z przedstawicielami firm działających na terenie gminy Żmigród, oraz spotkanie z przedstawicielami PKP odnośnie modernizacji żmigrodzkiego dworca (terminy spotkań weryfikowane w dniu dzisiejszym)

 

Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic dzisiaj ma spotkanie w sprawie projektów unijnych, następnie będzie rozmawiał na temat prusobusa. W środę włodarz gminy ma spotkanie dotyczące dowozu dzieci do szkół w gminie Prusice. Następnie spotyka się ze sportowcami w sprawie organizacji turnieju o puchar burmistrza. W czwartek spotka się z mieszkańcami Suchej, w piątek zajmuje się sprawami bieżącymi w Urzędzie Miasta i Gminy. W sobotę będzie uczestniczył w uroczystości przekazania do użytku chodnika w Strupinie, natomiast w niedzielę włodarza gminy będzie można spotkać na Dniach Otwartych dla dzieci i rodziców, którzy brali udział w projekcie Szkolna Akademia Golfa w Brzeźnie.

 

 

Jakub Bronowicki, wójt Wiszni Małej wczoraj z pracował nad  planami zagospodarowania przestrzennego gminy. Dziś skupi się na przygotowaniach procedur przetargowych dla zaplanowanych inwestycji. W środę zlustruje  inwestycje, które są w toku. W czwartek i piątek będzie w urzędzie przyjmował interesantów i załatwiał sprawy bieżące.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here