Święto sportu w Strzeszowie

465

Do turnieju przystąpiło 11 drużyn: Kometa Kryniczno, Malinka Malin, Orkan Ligota Piękna, Płomień Wisznia Mała, Blyskawica Szewce, Start Strzeszów, Silesia Szymanów, Machnice, Avia Ozorowice, Grom Ligota Piękna, LKS Krzyżanowice. Drużyny podzielone zostały na pięć par. Los wolny wylosował zespół LKS Krzyżanowce.

Po godzinie 10 rozpoczął się turniej. W pierwszej parze wyszły na boisko drużyny z Kryniczna i Malina – zwyciężyła Kometa. W drugim meczu zobaczyliśmy zawodników Płomnenia i Orkana.  Zwyciężyła drużyna z Wiszni. Wreszcie zobaczyliśmy na boisku gospodarzy turnieju Start Strzeszów, którzy spotkali się z Błyskawicą Szewce. Start przegrał ten mecz i… rozpoczęło się zamieszanie. Gospodarze zaczęli kwestionować obecność na boisku zawodnika z Szewc, który niedawno grał w Strzeszowie. Twierdzono, że jego gra była nie zgodna z regulaminem (który jednak nie określał tej kwestii), choć zawodnik miał odpowiednią rejestrację wymaganą w  występach swej drużyny. Po godzinie zebrali się kierownicy – kapitanowie drużyn i uchwalili, że występ zawodnika był legalny i Szewce są drużyną zwycięską, a Strzeszów odpada z turnieju.

W czasie, gdy toczyły się spory o legalność gry drużyny Szewc, na boisku zobaczyliśmy drużyny „młode”, od dwu lat występujące na boiskach, to Szymanów i Machnice… . Szymanów wysoko pokonał rywali i wszedł do drugiej tury turnieju. W tym meczu zaobserwowaliśmy przykrą sytuację. W starciu podbramkowym uległ wypadkowi zawodnik Machnic. Podejrzewany o złamanie nogi został odwieziony do szpitala. Wezwana karetka przybyła po kilkunastu minutach, zabierając kontuzjowanego Zbigniewa Kuca do Trzebnicy. Jako ostatnie w pierwszej turze wystąpiły drużyny: Avii Ozorowice i Gromu Ligota. Z tego meczu zwycięsko wyszła drużyna z Ligoty.

|W drugiej turze zwycięskie drużyny pierwszej fazy rozegrały mecze o wejście do finału. Grały: Wisznia z Krynicznem, Szymanów z Szewcami  i Ligota z Krzyżanowicami. Po dwudziestominutowych meczach w finale znalazły się drużyny z Wiszni, Szymanowa i Ligoty. W meczach systemem „każdy z każdym” zwycięską drużyną okazała się Płomienia Wisznia Mała, drugą został Grom Ligota Piękna, a trzecią Silesia Szymanów.

Po ośmiu godzinach zmagań piłkarskich nastąpił najmilszy moment turnieju – rozdanie naród i wręczenie pucharu.  Drużyny otrzymały stroje sportowe a zwycięzcy piękny puchar, który wręczył dokonał wójt Jakub Bronowicki.

Należy odnotować, że organizacja turnieju była sprawna i należy się za nią wysoka nota. A cała reszta bardzo mila, wygodna i dostosowana do pogody i nastrojów kibiców. Jak na Strzeszów gości i kibiców nie było zbyt wielu. Ale jak bywa przy tego typu turniejach, na który przybywa wiele drużyn, trudno odróżnić zawodników od kibiców. Za to reakcje zajmujących ławy pod parasolami były gorące – na każdy udany strzał i zagranie. Czyli było sportowo i świątecznie zarazem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here