Sąsiedzkie zmagania

297

W pierwszych minutach gry mocno zaatakowali piłkarze Płomienia i przez parę minut nie opuszczali boiska pod bramką rywali. Już w drugiej minucie wypracowali rzut rożny. Strzał bronią zawodnicy Gromu. Ale piłkę, znów przejmują wiszniacy i silnym strzałem kierują na bramkę. Piłka trafia w spojenie słupka i poprzeczki. Brakowało centymetrów, by był to najpiękniejszy gol turnieju. Powoli gra się wyrównuje. Gracze z Ligoty przejmują inicjatywę, ale rywale nie popuszczają.  Gracze zaczynają popisywać się swoimi umiejętnościami technicznymi. Ale, jak bywa przy tego typu sytuacjach, taka zabawa kończy się przejęciem piłki. Przejmują piłkę zawodnicy Gromu i choć była ewidentna ręka, przekazują ja atakującym. Ci podprowadzają ją na 2 – 3 metry od bramki. W „kociołku” i zamieszaniu wiszniacy wybijają piłkę na przedpole bramkowe. Z tej sytuacji mógł być gol. Tak, zabawa z piłką kończy się czasem stratą punktu. Tak było do przerwy.

Po paru minutach odpoczynku gra toczy się nadal. Z obserwacji można napisać, że były to drużyny o podobnym potencjale i sile mobilnej zawodników. Znów zaczął ostro Płomień. Grom odpowiadał tym samym. Piłka wędrowała od pola bramkowego jednej drużyny pod pole drugiej. Na trzy minuty przed końcem spotkania zawodnik Płomienia ostro fauluje atakującego Gromu. Był to faul umyślny na nogi zawodnika. Sędzia wyjmuje czerwoną kartkę i odsyła zawodnika Wiszni na ławkę rezerwowych. Wiszniacy grają więc w dziesiątkę. Trochę zdenerwowani tym faktem ruszają ostro na bramkę rywali. Długie podanie ze środka boiska do lewego pomocnika. Ten podaje na środek. Obrońca z Ligoty nie trafia w piłkę. Przejmuje ją atakujący z Wiszni i kieruje w siatkę. Była ta ostatnia minuta meczu i gol na wagę złota. W ten sposób Płomień Wisznia Mała stał się zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu wójta.

Drużyny wystąpiły w następujących składach.Płomień Wisznia: Michał Rybak, Roman Piworowicz, Przemek Filas, Łukasz Bielawski, Ryszard Hliwa, Łukasz Piwornowski, Piotr Wojdyra, Paweł Macisz, Robert Bogatek, Łukasz Kordus, Marcin Synowiec, Karol Skorczewski, Mateusz Czernisz, Wojciech Szmit, Bartosz Mazur, Łukasz Nobusiewicz.

Grom Ligota Piękna – Łukasz Szewczyk, Marcin Zając, Robert Kupis, Piotr Nitecki, Sławomir Szczypkowski, Wojciech Wyrwas, Piotr Sokalski, Łukasz Janiga, Marcin Murzyński, Mateusz Zięba, Tomasz Nowak, Grzegorz Gronowski, Radosław Kryczała.