Zwycięstwo Piotra Morsztyna

592

Zawody CSIO3*, które odbyły się w Rydze, są  międzynarodowymi zawodami oficjalnymi, w których startują tylko członkowie kadry narodowej, a do niej należy właśnie Piotr Morsztyn, mieszkaniec Kaszyc Wielkich. Co ważne, na tego typu zawodach nie reprezentuje się klubu, w którym zrzeszony jest zawodnik, tylko  kraj.

Czterodniowe zmagania na trawiastym parkurze rozpoczęły się już w czwartek. Pierwszym sukcesem reprezentanta Polski było drugie miejsce, które zdobył Antoni Tomaszewski na Trójce w konkursie Dużej Rundy 145 cm (wysokość przeszkód). Kolejny dzień przyniósł zwycięstwo polskiej ekipy w Pucharze Narodów. Nasi reprezentanci wystąpili w składzie: Piotr Morsztyn na Osadkowski Van Halen, Piotr Sawicki na Caballus Z, Łukasz Wasilewski na Wavantosie oraz Antoni Tomaszewski na Trojce. Warto zaznaczyć, że był to konkurs zaliczany do czterech gwiazdek, czyli przeszkody miały wysokość wysokości 160 cm. Polacy w tyle zostawili kolejno: Rosję, Finlandię, Estonię, Białoruś, Litwę i Łotwę.

Sobota była równie owocna dla naszych reprezentantów: zwycięstwo w konkursie Dużej Rundy 145 cm wywalczył Łukasz Wasilewski.

Największa niespodzianka jednak pojawiła się w niedzielę. Mazurek Dąbrowskiego zagrano dla Piotra Morsztyna-zwycięzcy konkursu Grand Prix! Dwukrotny zerowy przejazd parkuru na wysokości 160 cm dał mu i jego wierzchowcowi Osadkowski Van Halenowi upragnione zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasował się Gunnar Klettenberg na koniu Bingo z wynikiem 0/4pkt. Trzecie miejsce zdobyła Rosjanka Anna Gromina na koniu Pinilko z wynikiem 4pkt. karne z przejazdu podstawowego (tylko zerowe przejazdy kwalifikowały się do rozgrywki). Warto dodać, że zwycięstwo „smakowało” tym lepiej, że w konkursie startowało aż 40 koni.

To były wspaniałe zawody i ogromna radość, ale już cała ekipa musi wracać do pracy, ponieważ w najbliższym czasie mamy zaplanowanych wiele startów – mówi Piotr Morsztyn.

Materiał filmowy z Pucharu Narodów można obejrzeć na stronach internetowych http://swiatkoni.pl/news-display/4448.html i Grand Prix  http://swiatkoni.pl/news-display/4460.html .

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here