Lech groźny w ataku, słaby w obronie

564

Łącznie 7 zwycięstw, 3 remisy i 12 przegranych meczów, to bilans podopiecznych trenera Bogdana Mejora w zakończonych rozgrywkach.

Czy to dobry wynik? – Nie wiem czy dobry, ale na pewno swój plan zrealizowaliśmy. Przed sezonem w moich analizach wychodziły porównywalne wyniki.  W ofensywie wypadliśmy znakomicie, ale musimy popracować nad obroną. Jeśli ten mankament poprawimy, to w przyszłym sezonie będziemy zdecydowanie groźniejsi – mówi szkoleniowiec barkowian. W zakończonych rozgrywkach klub z Barkowa reprezentowało 18 zawodników. Wszystkie 22 mecze „zaliczyło” tylko dwóch piłkarzy: Jan Kopij i Łukasz Jórdeczka.

W całym sezonie piłkarze Lecha strzelili 68 goli, a stracili aż 83. Najskuteczniejszym snajperem „czarno-białych” został Tomasz Wacyra, który zaaplikował rywalom 37 goli i dodatkowo miał 8 asyst. Bramkostrzelny napastnik we wszystkich spotkaniach „zaliczył” 4 hattricki, a w jednym ze spotkań strzelił nawet 4 gole. – Gdyby Tomek przyłożył się do wielu innych akcji, to z pewnością przekroczyłby granicę 40 goli. Jest znacząca postacią naszego zespołu, ale żeby nie było tak słodko, to muszę mu wypomnieć, że nie wykorzystał dwóch rzutów karnych – w żartobliwy sposób wypowiada się o napastniku Bogdan Mejor. Drużyna Lecha Barkowo w ciągu całego sezonu została ukarana tylko 17 żółtymi kartkami i jedną czerwoną. Jedynym zawodnikiem, który przed czasem musiał opuścić plac gry jest Paweł Rudnicki. Rosły defensor w ostatnim wyjazdowym  meczu sezonu z Piastem Żmigród ujrzał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

Najwyższe zwycięstwo barkowianie odnieśli w konfrontacji z Piorunem Koniowo 9:3, a najboleśniejszą porażkę ponieśli ze Spartą we Wszemirowie 3:11. Szkoleniowiec Lecha chce popracować nad grą defensywną, ale najprawdopodobniej będzie musiał szukać nowego bramkarza – Niestety nasz podstawowy bramkarz Piotrek Chodorowski najprawdopodobniej wyemigruje w celach zarobkowych. Nie ulega wątpliwości, że gdy grał z nami w kilku meczach, to nasza defensywa była zdecydowanie mocniejsza – dodaje trener Bogdan Mejor. Szkoleniowiec prowadzi klub z Barkowa już od 15 lat, a przez ostatnie pół roku musiał podnieść kwalifikacje trenerskie i zakończył edukację zdanym egzaminem. Czy to oznacza, że zespól w przyszłym sezonie wypnie jeszcze lepiej? – Rzeczywiście udało mi się pozyskać uprawnienia trenerskie UEFA B, które pozwalają prowadzić wszystkie grupy młodzieżowe oraz seniorskie rozgrywki do poziomu ligi okręgowej włącznie. Oczywiście mam nową wiedzę w tym fachu, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce – oznajmił trener Mejor.

Reprezentanci Lecha Barkowo w sezonie 2011/2012: Jan Kopij, Łukasz Jórdeczka, Tomasz Wacyra, Tomasz Kowalczyk, Łukasz Szerszeń,  Maciek Pawlak,  Konrad Mejor, Jakub Borecki, Paweł Rudnicki, Konrad Wasyliszyn, Piotr Chodorowski, Łukasz Niezgódka, Kamil Jasłowski, Piotr Dudziak, Marcin Turowski,  Krystian Łagocki, Karol Łagocki, Sławomir Dybała.

Strzelcy goli: Tomasz Wacyra 37, Łukasz Jórdeczka 8, Kamil Jasłowski 7, Sławomir Dybała 5, Łukasz Niezgódka 3, Jakub Borecki 2, Tomasz Kowalczyk 2, Maciek Pawlak 2, Konrad Wasyliszyn 2.

Asystenci przy zdobywaniu bramek: Tomasz Wacyra 8, Kamil Jasłowski 8, Łukasz Jórdeczka 7, Jakub Borecki 6, Konrad Wasyliszyn 6, Maciek Pawlak 5, Łukasz Niezgódka 4, Tomasz Kowalczyk 4, Jan Kopij 4, Sławomir Dybała 2, Konrad Mejor 1.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here