Mecz na pochwałę młodzieży

137

Ale od początku. Doroczny festyn w Cerekwicy przygotowywano od dawna. Jedną z myśli było zorganizowanie spotkania piłkarskiego dzieci ze strażakami z OSP. Gdy wieść o tym rozeszła się w okolicy dzieciaki zaczęły przygotowywać się do tego spotkania. Podnieta była tak wielka, że najmłodsi nie mogli doczekać się jego rozpoczęcia. Siedząca koło mnie pani – babcia jednego zawodników powiedziała: – Rano niewiele zjadł śniadania, tłumacząc, że musi przygotować się do meczu. Idzie z kolegami trenować, aby dobrze wypaść. Był tak podniecony, że stale tylko mecz i mecz…

Druga ważna informacja. Boisko nie miało granic, były one całkiem uznaniowe. Dlatego nie było gry z autu, jedynie bramkarz decydował, kiedy piłka opuści pole gry. O tym, czy atak był na spalonym decydował sędzia. Boisko wielkości placu do koszykówki nie pozwalało rozwinąć ataku i szusować skrzydłami. Regulamin gry ustalał sędzia w trakcie meczu. Przewiny starszych karane było zsyłaniem ich na „zieloną trawkę”.

Rozpoczęła się gra. Na boisko wybiegli wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Dziesięciu strażaków i dowolna ilość z 16 „Młodych Sprytnych”.  Naprzeciwko siebie stanęli wielcy „drągale” i „liliputki”. Bo prawie wszyscy z młodych sięgali starszym do pasa.  Jednak wola walki u młodych była wielka. Atakowali wszyscy i przed własną bramką w obronie wszyscy stawali murem. Aby piłka mogło dotrzeć do bramki trzeba było ją tam wrzucić… Pierwszego gola „samobója” zdobyli młodzi. Ale już następnego wbili prawidłowo. Przy gmatwaninie pod bramką honorowego gola zdobyli strażacy. Po 40 minutach gry zwyciężyli „Młodzi Sprytni” 3:1. Choć wynik podawano inny, to ten należy się młodzieży. Po meczu radość młodych była wielka. Odtańczyli „kółko”, radując się niemiłosiernie. To zwycięstwo będzie długim tematem rozmowy, kto, z kim i dlaczego nie podał we właściwym miejscu i czasie, aby zdobyć następnego gola itd. Ta wspaniała zabawa z piłką pokazuje, że można razem z dziećmi i młodzieżą pięknie się cieszyć z życia…

Sportowcom wręczono puchar, nagrody, dyplomy Wręczali je: burmistrz Marek Długozima, ks. Zbigniew Kondracki i sołtys Edward Sikora.

Drużyna „Młodzi Sprytni” to: Krystian Trebiński, Michał Boryscowicz, Szymon Lorek, Kacper Sikora, Michał Treliński, Igor Cendrowski, Michal Bartela, Hubert Bartela, Hubert Bundziów,  Drużyna OSP wystąpiła w 10 osobowym składzie: Edward Sikora, Waldek Wieczorkiewicz, Miłosz Wiraszka, Marek Białek, Jacek Janusek, Dominuk Klasa, Krzysztof Bartela, Daniel Jakus, Paweł Sikora. Radek Fabrykowski, Artur Lisowski, Mikołaj Biesiadecki, Kuba Durasiewicz, Joanna  Moslek. Sędziował – Tadeusz Maj.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here