Uczniowie zakończyli rok szkolny

63

Od piątku wszyscy uczniowie cieszą się upragnionymi wakacjami. W tym roku nastąpiło to wyjątkowo późno – 29 czerwca. Podczas oficjalnego zakończenia roku szkolnego w Ujeźdźcu Wielkim część uczniów była szczególnie uradowana i doceniona za całoroczny trud swojej pracy. Uczniowie ci bowiem otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, nagrodę książkową i gratulacje dyrektora, na oczach całej szkoły.

Zaraz po godzinie 8 cała młodzież gimnazjum Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim, nauczyciele i zaproszeni goście zgromadzili się w hali, by wspólnie zakończyć rok szkolny. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz przemówienie dyrektora szkoły Mariusza Szkaradzińskiego. Szef szkolnej społeczności specjalnie na tę okoliczność napisał i zaprezentował wiersz,  w którym m.in znalazły się słowa: „Bez kompleksów, większej troski;/czyś ty z miasta, czy też z wioski/ jeśli chcesz to bywasz dobry/ jesteś pierwszy niczym Chrobry”.  Podczas apelu nie mogło zabraknąć programu artystycznego, który przygotowali, szczególnie dla trzecioklasistów, młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły.

Uczniowie wyróżniający się w mijającym roku szkolnym najlepszymi wynikami w nauce i sporcie zostali publicznie wyczytani oraz otrzymali nagrody rzeczowe, w postaci książek. Za najlepszą frekwencję uczniowie otrzymywali w nagrodę długopis i gratulacje z rąk dyrektora. Tradycją w szkole jest także wybór najmilszej uczennicy i najmilszego ucznia, którzy w nagrodę otrzymali maskotki. Co roku wybierani są oni przez nauczycieli. Były też podziękowania, kwiaty i słodkie upominki. Całej imprezie towarzyszyło także mnóstwo wzruszeń. O godz. 10.30 zaś w tym samym miejscu odbyło się zakończenie roku dla uczniów szkoły podstawowej. Plan zakończenia był taki sam, z tą jedną tylko różnicą, że nie wręczano maskotek dla najmilszego ucznia i uczennicy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here