Wymiana z Sinzig

76

Nasi goście przyjechali 5 czerwca późnym wieczorem, a następnego dnia powitaliśmy ich w auli  naszej szkoły, prezentując różne filmy m.in. promujące  Trzebnicę. Tego samego dnia mieliśmy również zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego, zaś po południu wszyscy spotkaliśmy się ponownie w naszej szkole i urządziliśmy mini zawody w siatkówkę i koszykówkę.

Kolejne 3 dni były wolne. Mogliśmy sami zaplanować sobie czas. Część z nas wybrała się do wrocławskiego zoo, na zakupy lub odwiedziła inne ciekawe miejsca. Był to również czas, w którym mogliśmy lepiej poznać naszych gości, porozmawiać z nimi w języku niemieckim lub angielskim.

W niedzielę, wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Auschwitz-Birkenau i Krakowa. Wizyta w Auschwitz wywarła na wszystkich ogromne wrażenie! Zobaczenie tych wszystkich miejsc na żywo wywołuje bardzo silne emocje. Poniedziałek natomiast był dniem przeznaczonym na zwiedzanie Krakowa. Choć wszyscy byli zmęczeni, dzielnie maszerowali urokliwymi ulicami miasta. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Krakowie i odwiedzić miejsca, w których już byliśmy i te, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Po powrocie byliśmy z wizytą w starostwie oraz na wycieczce we Wrocławiu.

W czwartek, 14 czerwca około godziny 6 rano nadszedł czas pożegnania. Zapamiętamy z tej wymiany wiele chwil, w tym również wspólne kibicowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej i reprezentacji Niemiec. Dla każdego z nas było to niezwykłe przeżycie. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, mogliśmy sprawdzić jak nam idzie komunikowanie się w obcym języku, ale przede wszystkim poznaliśmy fantastycznych ludzi, podobnych do nas samych, dzielących podobne zainteresowania i nie ważna była duża rozpiętość wiekowa – najmłodsi mieli 13, a najstarsi 19 lat. Z niecierpliwością wyczekujemy następnej wiosny, kiedy to znów będziemy mogli się spotkać.

Organizatorką wymiany była pani Anna Chrobot.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here