Szczytkowice mówią: „Do widzenia!”

433

Spędziliśmy razem trzy lata, podczas których wiele się wydarzyło. Nauczyliśmy się od siebie wzajemnie dużo i chyba trochę się nawzajem przywiązaliśmy. Pewnie dlatego, chociaż ta ostatnia wspólna niedziela była słoneczna, wszystkim było smutno. Rozumiemy, że Ksiądz jest potrzebny także w innych parafiach, że czekają na niego inni ludzie i inne zadania – wyzwania, ale trochę żal…

Zostaną miłe wspomnienia, a o tych paru krótkich latach przypominać będzie m. in. portret błogosławionego Jana Pawła II w naszej kaplicy, wiele zdjęć ze wspólnych uroczystości i wyjazdów, a nawet tak prozaiczne rzeczy jak odkurzacz, czy kosiarka do trawy przy naszej kaplicy.

Uśmiechamy się na wspólnej fotografii mówiąc sobie nawzajem: „Do widzenia!”. A to przecież nie to samo co „Żegnaj”. W tę niedzielę było nam smutno – Księdzu też. I to jest powód do małej radości, że jednak daliśmy się polubić!

Życząc błogosławieństwa Bożego, wśród nowych, nieznanych parafian, zapewniamy, że modlitwy nasze pójdą za Księdzem. Może zobaczymy się podczas wakacji albo przy innej okazji.

Życie to przecież taka kolorowa mozaika. Szczęśliwej drogi!

 

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here