Najlepszy sposób na nudę w niepogodę

569

W ostatnim wydaniu gazety mój kolega Tomek zachęcał wszystkich do spędzania wolnego czasu na wakacjach w okolicznych pięknych lasach w bliskim kontakcie z naturą. To naprawdę dobry pomysł, ale.. No właśnie, czy zastanawialiście się już nad tym co będziemy robić na wakacjach, jeśli pogoda będzie brzydka, jeśli nadejdą dni zimne, deszczowe i mokre?  Czy nasze wakacje będę w te dni zupełnie zepsute i zmarnowane? Otóż – nie!

Mam dobrą radę: książki! To genialny sposób na nudę w każdą pogodę. A w dodatku w czasie czytania rozwija się nasz mózg i nasza wyobraźnia. Czytając można się przenieść w inny świat! Ja najbardziej lubię czytać przed spaniem. Jak czytam przed snem, to przenoszę się w nocy do książkowego świata. Mam wiele ulubionych książek, ale najbardziej lubię komiksy, szczególnie o superbohaterach. Myślę, że komiksy są super dla chłopaków.

Jeśli nie macie nic ciekawego do przeczytania to najlepiej jest się wybrać do biblioteki. Ja byłem w bibliotece w Gminnym Ośrodku Kultury w Zawoni, aby wszystko dla was sprawdzić. W bibliotece jest bardzo fajnie, można sobie tam założyć konto i wypożyczać książki. Dzieci też mogą korzystać z biblioteki. Jest tam wiele bajek, a nawet komiksy. Biblioteka jest czynna nawet w czasie wakacji, a pani bibliotekarka jest bardzo miła!

Zapytałem też moją koleżankę Anię, co myśli o czytaniu i co mogą czytać dziewczęta:  – Ja też myślę, że czytanie książek jest fajne. Jak czytasz to się rozwijasz i jesteś mądrzejszy. Bardzo warto uczyć się czytać, bo może się to przydać w pracy. Lepiej czytać, niż oglądać telewizję, bo nie psują się tak oczy. Jak czytasz, to tak jakbyś oglądał bajkę w swoich myślach. Najlepsze dla dziewczyn są książki o księżniczkach. Ja, jak czytam to wyobrażam sobie, że jestem księżniczką.  Radzę wszystkim poczytać, to poczujecie się dobrze – powiedziała Ania.

A więc jeszcze raz polecam książki, czytaniem można sobie super zająć czas. I do zobaczenia w bibliotece!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here