Prusice świetowały po raz drugi

215

Drugie Dni Prusic przeszły już do historii. Jak mówili mieszkańcy, takiej imprezy, w dodatku przy tak sprzyjającej pogodzie, dawno w mieście nie było. Na płycie Rynku, która nie do końca została jeszcze naprawiona, zainstalowano start i metę biegów. Wokół Ratusza rozstawiono stragany, stoiska z gorącym jedzeniem, zimnym piwem, a także watą cukrową i popcornem. Dla dzieci udostępniono również (odpłatnie) trampoliny, kulki wodne, basen z kulkami i wielką, dmuchaną zjeżdżalnię. Od strony wejścia do Ratusza była nawet strzelnica. Na Rynku, u zbiegu ulic Jana Pawła i św. Jakuba stanęła ogromna scena. Po lewej stronie sceny ustawiono ławy z parasolami, które chroniły biesiadników od słońca. Ci, którym było bardzo gorąco, mogli się również ochłodzić w Ratuszu, gdzie udostępniono także toalety (dodatkowe toi-toie ustawiono także przy samym Rynku).

Sportowa sobota

Pierwszy dzień to przede wszystkim zawody w bieganiu, o których szerzej piszemy na stronach sportowych.

Od rana w prusickim ośrodku zdrowia trwała „biała sobota”, w ramach której można było wykonywać za darmo badania, a także oddać krew. Agnieszka Opałka, pielęgniarka koordynująca akcję powiedziała nam, że w sobotę oddało krew dla stacji krwiodawstwa, przy Szpitalu Wojskowym 20 osób, poziom hemoglobiny glikowanej zbadały sobie 22 osoby, z konsultacji dietetyczki klinicznej skorzystały 23 osoby, natomiast pomiar tkanki tłuszczowej zrobiło sobie 15 osób.

Na scenie, do późnych godzin popołudniowych odbywały się konkursy dla dzieci, a przeplatały je występy, między innymi zespołu No Way, Powiatowej Ligi Muzycznej (wystąpiły: Monika Olejniczak, Klaudia Adamus, Małgorzata Wysocka i Martyna Marek). W pierwszym dniu zaśpiewały również: Monika Słomska i Estera Wrona. Gwiazdą wieczoru była Ewelina Lisowska, (finalistką X-Factora), która wykonała covery wielu wykonawców. Natomiast w nocy do tańca prusiczanom przygrywał Dance Menu.

Niedziela dla stowarzyszeń

Niedzielny poranek w Prusicach rozpoczął się od dwóch rajdów, które zastały zorganizowane przez Stowarzyszenie Bike Family Team.O godzinie 13 otwarto Przegląd Pieśni Sakralnej „Vox Domini”, który odbywał się w kościele św. Jakuba. Na Rynku natomiast przeprowadzane były zawody rowerowe dla dzieci, a także prowadzona była nauka udzielania pierwszej pomocy. Śmiałkowie mogli spróbować swoich sił w biegu po schodach na wieżę Ratusza. W między czasie na scenie zaprezentowały się: SP Piotrkowice, ZS Prusice, kapela Dyszel, Blues Menu, a także grupa Zefir, Orkiestra Dęta z Miejskiej Górki, EvEventus, grupa taneczna How High, a jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół HappySad.

Bohaterami dnia były jednak stowarzyszenia, które prezentowały się po drugiej stronie Rynku. Na stoiskach wsi, szkół, GOKiS-u i biblioteki na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Można były zapoznać się z broszurami, kopić sobie książkę, przejrzeć księgi pamiątkowe szkół, a także spróbować przepysznych ciast, soków, a osoby pełnoletnie także nalewek owocowych.

Mimo nieudogodnień spowodowanych  remontem Rynku, wszyscy świetnie się bawili. Tłumy zgromadził pokaz stunterów – akrobacji na motorach. Z zaciekawieniem przyglądała się mu nie tylko młodzież, ale całe rodziny.

Mimo iż na imprezie sprzedawany był alkohol, nie dochodziło do incydentów. Na każdym rogu stali ochroniarze, którzy pilnowali porządku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here