W hali przy PZS nr 1 już można grać

66

Uroczystości szkolne zostały podzielone na dwa etapy: część oficjalną z przemówieniami oraz  zwiedzania wystawy poświęconej dotychczasowym osiągnięciom wychowanków. Przypatrując się programowi artystycznemu licealistów i gimnazjalistów widać, że szkoła nie jest tylko miejscem gdzie uczniowie przyswajają potrzebną wiedzę, ale mogą również odkrywać swoje talenty. Nie tak dawno PZS nr 1 dołączyła do grona szkół odkrywców talentów, które pomagają uczniom w rozwijaniu ich zainteresowań, od sportowych aż do ścisłych, czy humanistycznych.

Uroczystości przebiegały według określonego scenariusza: najpierw zaproszeni goście przecięli wstęgę przed wejściem na halę. W środku już przygotowane były przyrządy, które do swoich występów wykorzystywali uczniowie. Imprezie przypatrywali się licealiści i gimnazjaliści z antresoli na wysokości pierwszego piętra.

Robert Adach był pierwszym z zaproszonych gości, który przemawiał do zebranych: – To już trzecia hala sportowa, jaką oddajemy (po hali w PZS nr 2 oraz w placówce w Obornikach Śl.), ponadto wyposażamy nasze szkolne obiekty w boiska wielofunkcyjne i orliki. Wspólnie z marszałkiem udało nam się zrewitalizować połączenie kolejowe do Wrocławia, niebawem oddajemy nowoczesny SOR, a już w przyszłym roku rozpoczniemy z samorządowcami z powiatu budowę najdłuższej ścieżki rowerowej na Dolnym Śląsku, która połączy Wrocław z Miliczem – powiedział Robert Adach.

W części artystycznej wystąpili uczniowie: najpierw publiczności wraz ze swoimi uczennicami zaprezentowała się Katarzyna Kaszuba, nauczycielka wychowania fizycznego, która występowała na wrocławskim stadionie podczas ceremonii przedmeczowych Euro 2012. Michał Aniołek zaprezentował krótki, ale bardzo efektowny pokaz parkouru – niezwykle trudnej akrobatyki, której sam się nauczył. Uczniowie klasy II gimnazjum zatańczyli taniec belgijski, a chórek szkolny prowadzony przez Joannę Nieradkę wykonał piosenkę własnego autorstwa „Polsko patrz”. Nie brakowała także występów kabaretowych pod nazwą „Idea”, którą przedstawili członkowie grupy teatralnej prowadzonej przez Angelikę Świątnicką-Antonów.

Finałem części oficjalnych było zainicjowanie projektu „Plant you” („Drzewa przyjaźni”), którego autorem jest uczeń szkoły – Bartosz Bednarz. Swój pomysł Bartosz przedstawiał podczas gali odkrywców talentu, która swoją drugą edycję obchodziła w Grębocicach. Chociaż projekt swoją uroczystą odsłonę będzie miał wiosną przyszłego roku, to już teraz zaproszeni goście, wśród, których byli m. in. poseł Marek Łapiński i długoletni dyrektor szkoły Władysław Zięba, mogli zainicjować ten nietypowy projekt. Sadzonki drzew, może zasadzić grupa osób, a to drzewko ma stać się symbolem wspólnej więzi i porozumienia, które ich łączy. W piątek takie sadzonki posadzili goście, którzy wkopali przed siedzibą hali trzy katalpy i klon złocisty. Danuta Szuber, dyrektorka szkoły podziękowała tym osobom, dzięki którym nowoczesna hala mogła powstać i wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości goście mogli przejść do drugiej sali gimnastycznej, w której na specjalnie przygotowanej wystawie mogli dowiedzieć się o realizowanych projektach w szkole.

Przypomnijmy, że na początku 2010 r rozpoczęto budowę hali sportowej, uczniowie do dyspozycji mają trzy boiska do piłki siatkowej (o łącznej pow. 21×40 m.), które można przedzielić siatką, siłownię i salę fitness. Oprócz tego obiekt przystosowany jest do osób niepełnosprawnych – ma windę. Wewnątrz znajdziemy gabinety nauczycieli, szatnie z natryskami oraz magazyn na sprzęt sportowy. Budowa hali pokryta ze środków własnych starostwa wyniosła 3,7 mln złotych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here