Ciężarowe nadzieje oplimpijskie

40

Do obornickiego OSiR-u już w najbliższy weekend zjadą młodzi sztangiści z Czech, Słowacji i Węgier. Jak mówią organizatorzy, w zawodach wytarują czołowi młodzi zawodnicy Europy, którzy w przyszłości mają szansę na start w olimpiadzie, stąd też nazwa turnieju. Dodatkowo rangę imprezy podniesie obecność zaproszonych gości, między innymi przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki, posła Marka Łapińskiego, wojewody Rafała Jurkowlańca, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierza Chlebosza (byłego sztangisty), wicemarszałka Radosława Mołonia, Zygmunta Wasiela, prezesa PZPC, a także konsulów państw, z których zawodnicy będą startować w zawodach.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godzinę 12, ale już od godz. 10 będą się odbywać starty dziewcząt z I grupy.

Organizatorami zawodów są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Dolnośląski Zawiązek Podnoszenia Ciężarów, samorząd województwa dolnośląskiego, samorząd obornicki, OSiR, powiat trzebnicki, UKS „Relaks”, OOK.

Turniej odbywa się pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego i burmistrza Obornik Śląskich w partnerstwie z Fundacją „Polska Miedź”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here