Nagrody za ekologię

666

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, przygotowali prace plastyczne w formie plansz, na których pokazali przede wszystkim miejsca zaśmiecone przez ludzi. Podczas ekspozycji prac, która odbyła się podczas wręczenia nagród w szkółce leśnej Nadleśnictwa Oborniki Śląskie w Jarach, można było zobaczyć plansze, na których młodzi ludzie przedstawili również piękne, czyste zakątki gminy. Na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu obecni byli, między innymi, przedstawiciele Stowarzyszenia „Gaja”, władz gminy, nadleśnictwa, kultury, oświaty, a także koła łowieckiego. Po krótkim programie artystycznym o tematyce ekologicznej, przystąpiono do wręczania cennych nagród, a były to – między innymi – aparaty fotograficzne.Autorzy prac otrzymali zapewnienie, że wyniki ich pracy będą wystawiane w różnych instytucjach gminy: w Obornickim Ośrodku Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, w Komisariacie Policji, a także w Urzędzie Miejskim.

Jerzy Frankiewicz, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 3, który zajął pierwsze miejsce w konkursie mówi, że o konkursie dowiedział w szkole, od Urszuli Mielniczuk, nauczycielki przyrody: – W przygotowaniu pracy pomagał mi trochę wujek, z którym chodziłem po lesie i robiliśmy zdjęcia. Chociaż muszę powiedzieć, że wcale nie było trudno znaleźć miejsca, w którym było bardzo dużo śmieci. Kiedy mieliśmy już zdjęcia, z około 300 wybraliśmy kilka, które moja mama zawiozła do drukarni we Wrocławiu. Potem dołączyliśmy do zdjęć mapę, ja wymyśliłem podpisy, a całość włożyliśmy do ramy – opowiada Jerzy Frankowski i przyznaje, że nie miał pojęcia, że aż tyle śmieci zalega w lasach i rowach.

Kolejne miejsca zajęli: II miejsce – Kamil Siwik, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śląskich, opiekun: Urszula Mielniczuk; III miejsce- Mateusz Gancarek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, opiekun: Lidia Lenartowicz.

 Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Aleksandra Żelezik, Apolonia Miążek, (obie z SP Pęgów) , Oliwia Masiewicz, Małgorzata Sawicka, Zuzanna Ortaszewska (wszystkie z SP z Osolina), Klaudia Boksa, Kinga Szemiel (obie z Oborniki Śl. z SP nr 2), Tomasz Gawlik, Roksana Kuraszyk, Sebastian Rychter, Sara Kolasa, Katarzyna Ślęzak, (wszyscy z Obornik Śląskich, z SP nr 3), a także „Leśny Patrol” z Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here